The Economist: Російський наступ втрачає потужність, не реалізувавши основну ціль.


Російські спроби глобально прорвати оборону ЗСУ стикаються з дедалі серйознішими проблемами.

Після того, як емоції, викликані українським рейдом у Курську область, вгамувалися, Росія знову почала активізувати свій наступ на фронті. Українські сили змушені відступати під тиском повільного, але впевненого просування російських військ у Донбасі, де противник має суттєву перевагу в чисельності та вогневій потужності.

Згідно з інформацією, наданою українськими джерелами у статті The Economist, українські війська залишили Вугледар, тоді як на Торецькому напрямку продовжуються бойові дії, проте до сьогодні не зафіксовано суттєвого просування. Незважаючи на це, Росії все ще не вдалося взяти під контроль стратегічно важливі міста, такі як Часів Яр і Покровськ. Останнє залишається критично важливим логістичним центром для України, але російські сили застрягли в запеклих боях за його захоплення. У серпні активно обговорювалося можливе швидке падіння Покровська, але наступальні дії Росії сповільнилися, і за останні три тижні не було помітних територіальних здобутків.

Ніко Ланге, колишній німецький експерт з оборонних питань, зазначає, що Росія не має достатніх ресурсів для здійснення масштабної атаки на Покровськ, попри близькість їх артилерійських позицій до міста. Захоплення Покровська могло б дати Росії можливість продовжити наступ на центральні регіони України та ускладнити логістичні ланцюги на півдні Донбасу. Однак навіть якщо ця операція виявиться успішною, вона може затягнутися на кілька місяців і призвести до значних втрат серед російських військових.

Незважаючи на тривоги щодо можливого краху оборонних сил України, столиця продовжує реалізовувати стратегію поступового відступу з територій, завдаючи при цьому максимальних втрат супротивнику. Російські втрати, зокрема серед особового складу та техніки, досягають тисячі солдатів щодня, а запаси радянської бронетехніки можуть вичерпатися вже наступного року. За повідомленням Інституту вивчення війни, в боях за Покровськ Росія втратила не менш ніж п’ять дивізій бронетехніки, що суттєво послаблює її військові позиції.

Спостерігається зменшення домінування Росії в артилерійських силах, незважаючи на те, що вона все більше покладається на ненадійні боєприпаси з Північної Кореї. На початку року співвідношення артилерійських атак становило 10:1 на користь Росії, але зараз цей показник знизився до 2,5:1. Це стало можливим завдяки збільшенню постачання снарядів від союзників, а також активному виробництву в Україні та успішним ударам по російським складам боєприпасів. Проте, видання підкреслює, що РФ не досягла своєї основної мети в наступі.

Несмотря на актуальные сомнения по поводу майбутнього України, Росії ще далеко до реалізації своєї ключової мети — отримання контролю над Донецькою та Луганською областями до завершення цього року. Хоча РФ планувала витіснити українські війська з Курської області до початку місяця, тепер ситуація свідчить про те, що цей процес займе значно більше часу та вимагатиме істотніших ресурсів.

Згідно з думкою Ланге, Росія досягає успіхів у так званій "інформаційній війні". Концепція, що Україні не вдасться здобути перемогу, дедалі більше перетворюється на самоздійснююче пророцтво, яке західні політики використовують для обґрунтування скорочення військової підтримки. Спостерігається певна тенденція: обіцяна допомога часто надходить із затримкою або зовсім не реалізується. Як зазначив американський експерт Філліпс О'Браєн, обсяги військової допомоги Україні з боку США цього року істотно знизилися в порівнянні з 2023 роком.

За даними DeepState, ворог окупував чотири населені пункти на Донбасі. Окрім Миколаївки, Красного Яру та Крутого Яру на Донеччині, окупанти захопили і Мʼясожарівку Луганської області. Офіційно цю інформацію не підтверджували.

Також є інформація про те, що російські війська прорвали лівий фланг Курського угруповання Сил оборони України. За даними DeepState, до бою були залучені артилеристи та оператори безпілотників.

Related posts