Тиск на Росію, ситуація на Близькому Сході та питання безпеки: держави G7 опублікували спільну декларацію.

Як повідомляє РБК-Україна, посилаючись на пресслужбу прем'єр-міністра Канади.
Основною метою організації цього заходу стало посилення економічної стабільності, забезпечення безпеки, прискорення переходу до цифрових технологій, укріплення партнерських зв'язків у відповідь на світові виклики, досягнення справедливого та стійкого миру в Україні, а також демонстрація відданості стабільності в регіоні Близького Сходу.
"Лідери визнали зв'язок між кризами в Україні, на Близькому Сході та в Індо-Тихоокеанському регіоні", - йдеться у заяві.
На саміті лідери країн G7 підтвердили свою підтримку ініціативам президента США Дональда Трампа, спрямованим на забезпечення справедливого та стабільного миру в Україні.
"Вони визнали, що Україна зобов'язалася до безумовного припинення вогню, а також погодилися, що Росія повинна вчинити аналогічно. Лідери G7 виявили рішучість дослідити всі можливі заходи для надання максимального тиску на Росію, включаючи фінансові санкції," - йдеться в офіційній заяві.
Лідери G7 провели обговорення щодо підтримки незалежної та сильної України, зокрема, акцентуючи увагу на фінансуванні оборонних потреб, а також на допомозі в відновленні та реконструкції країни.
На саміті було підтверджено відданість миру та стабільності на Близькому Сході. Лідери "Великої сімки" обговорили ситуацію, що склалася після терористичних атак ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня 2023 року, а також ескалацію конфлікту між Ізраїлем та Іраном. Вони підкреслили важливість безперешкодного доступу до гуманітарної допомоги для Гази, необхідність звільнення всіх заручників і забезпечення тривалого припинення вогню.
"У заяві йдеться про те, що було підтверджено право Ізраїлю на захист своїх інтересів, а також підкреслено, що Іран не має права мати ядерну зброю."
У рамках зустрічі "Великої сімки" було акцентовано на значенні вільного, відкритого, процвітаючого та безпечного Індо-Тихоокеанського регіону. Лідери обговорили розширення економічного співробітництва з цим регіоном. Також було підкреслено важливість підтримання конструктивних і стабільних зв'язків з Китаєм. Учасники G7 закликали Китай уникати дестабілізуючих дій у Східно-Китайському та Південно-Китайському морях, водночас висловивши стурбованість щодо програм Північної Кореї, пов'язаних із розробкою ядерної зброї та балістичних ракет.