Трамп прагне оперативно завершити конфлікт в Україні, але ймовірність цього є низькою, - зазначає Politico.
Глобальна обстановка у світі змінилася з часів минулого президентства Трампа і є менш сприятливою до його стилю укладання угод.
Новий президент США Дональд Трамп ще за часів свого першого президентського терміну вважав себе майстром переговорів і прагнув укладати угоди з супротивниками США по всьому світу. Тепер, як вважають обізнані з ним чиновники, він планує зробити це знову, домігшись закінчення війни на Близькому Сході, а також в Україні.
Проте, як підкреслює видання Politico, для Трампа роль миротворця може виявитися досить складною. Навіть під час свого першого президентського терміну він не зміг досягти значних успіхів у переговорах з Китаєм, Іраном і Північною Кореєю.
"Чотири роки після його виходу з Овального кабінету, світ зазнав значних змін, які створюють для нього нові виклики в міжнародній політиці. Ситуація стала значно жорсткішою, і це навряд чи сприятиме швидкому завершенню конфліктів в Україні та на Близькому Сході", - підкреслює видання.
Отже, Трамп уже стикається з можливістю порушити одну з ключових обіцянок своєї виборчої кампанії — завершити війну в Україні "до того, як займе президентський пост". Пізніше він стверджував, що зможе це зробити "протягом 24 годин", оголосивши про припинення вогню, після чого планував укласти угоду, згідно з якою Україна поступиться частиною своїх територій і перспективою вступу до НАТО в обмін на відновлення миру.
Проте, як підкреслює видання Politico, для досягнення будь-якої подібної угоди необхідно, щоб лінія фронту залишалася стабільною. Тому під час телефонної бесіди з Путіним Трамп застеріг його від недопустимості ескалації ситуації.
"З іншого боку, президент Росії діє зовсім інакше: він продовжує збільшувати військову присутність на південному сході України, очевидно, готуючи новий наступ. За останній тиждень Путін здійснив кілька з найбільш потужних ракетних атак на Україну за останні місяці," - зазначає видання.
За інформацією Politico, ані Путін, ані українська сторона наразі не прагнуть укладати угоду з Трампом. Водночас у республіканських колах залишається чимало прихильників України, серед яких і майбутній державний секретар Трампа, сенатор Марко Рубіо. Якщо їхня позиція буде взята до уваги, Трамп, ймовірно, не захоче починати своє президентство з демонстрації слабкості, віддавши значну частину України Путіну.
Крім того, Трамп також не може розраховувати на будь-яку угоду з роззброєння з Північною Кореєю. Як зазначає Politico, у свій перший термін Трамп мав досить тісні стосунки з лідером КНДР Кім Чен Ином. Однак зараз Кім значно просунув свою ядерну програму, а також уклав нову військову угоду з Росією, яка зробила Пхеньян менш залежним від допомоги США.
Країни, що отримують від Росії продовольчу допомогу, фінансові ресурси та нафту, а також, можливо, військові технології, раніше могли здобути це лише через угоди з Вашингтоном.
Business Insider повідомив, що мирні переговори між Україною та Росією можуть розпочатися в 2025 році, проте їхня стабільність може бути під загрозою, якщо новообраний президент США Дональд Трамп не забезпечить Україну належними гарантіями безпеки.
Як повідомляє WP, Трамп може бути готовий прийняти невигідну угоду щодо України, аби пришвидшити завершення конфлікту.