Трійця 2025: чого уникати під час Зелених свят, ключові прикмети та звичаї.


Святкування Трійці в Україні: звичаї та обряди

Свято Трійці пов'язане з подіями, описаними у Святому Письмі. Згідно з Біблією, після Воскресіння Ісуса Христа його учні зібралися на горі, де на них зійшов Святий Дух. Це сталося на 50-й день після Пасхи, тому свято ще зветься П'ятидесятницею.

Апостоли отримали дар розмовляти різними мовами та проповідувати Слово Боже. Після цього вони розійшлися по всьому світу, щоб нести людям християнську віру.

В Україні святкування Трійці має давні традиції і проходить з великим піднесенням. Цього дня люди вдягаються у найкращі вбрання, декорують свої домівки та себе рослинністю, а також складають казкові букети з польових квітів.

Ранком, почувши звук церковних дзвонів, люди різного віку прямують до храму, обмінюючись привітаннями "Зі святом!". Це час радості, молитви та єдності в спільноті.

Дівчата з нетерпінням очікували на свято Трійці. Вони збиралися в компанії на вечірки, обмінювалися новинами, ворожили, створювали вінки та мріяли про щасливе подружнє життя.

Також почали збирати лікарські рослини, такі як пижмо, м’ята, чебрець і меліса. З них виготовляли лікувальні чаї, а залишки сушили на зимовий період. У селах існувала традиція освячувати колодязі, для чого запрошували священнослужителя до себе додому.

У народі цей день відомий як Зелені святки. Його назва має коріння, що сягає ще в дохристиянську епоху.

Напередодні Зелених свят, в суботу, ще до ранкових променів сонця, юні дівчата вирушали в ліс і на поля, аби зібрати запашні трави та рослини. Увечері хлопці зайнялися зрізанням гілок липи, берези, дуба та клена, щоб прикрасити господарські споруди. Зілля також використовували для декорування віконниць і ікон у домівках. Не прикрашати оселю вважалося серйозним гріхом.

Якщо зелене і свіже листя зберігалося до ранку наступного дня, вважалося, що протягом року цей дім минуть хвороби та неприємності.

На Зелені свята основним елементом декору є жива рослинність (фото: Віталій Носач, РБК-Україна).

Трійця – це важливе релігійне свято, яке закликає до глибокої молитви, спокою та позитивних думок. У цей день віряни дотримуються певних обмежень, спрямованих на підтримання внутрішньої гармонії та духовного очищення.

Наші предки здавна спостерігали за природою у дні Трійці та помічали знаки, які вважали провісниками майбутніх подій.

Трави та квіти, зібрані в цей день, мали репутацію особливо ефективних лікарських і захисних засобів. Їх використовували для обкурювання оселі, клали під подушки або ж зберігали на зиму.

Related posts