Подорож на Близький Схід: Трамп приземлився в Саудівській Аравії.

Президент США Трамп вирушив у чотириденне турне Близьким Сходом, під час якого він планує відвідати Саудівську Аравію, Катар і ОАЕ.
Глава держави США Дональд Трамп прибув до Саудівської Аравії вранці у вівторок, 13 травня, після того як вирушив туди напередодні, 12 травня, згідно з інформацією, наданою агентством AFP.
У небі Саудівської Аравії літак президента Трампа супроводжувався трьома винищувачами з Саудівської Аравії. Планується, що відразу після приземлення американський лідер проведе зустріч зі спадкоємним принцом Мухаммедом бен Сальманом Аль Саудом.
Протягом чотириденного візиту до Близького Сходу він має намір відвідати Саудівську Аравію, Катар і Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ). Ця подорож стане його першим значним закордонним туром з моменту повернення до Білого дому в січні цього року.
Трамп не вирушив до Близького Сходу самотужки. Як повідомляє інформаційне агентство Reuters, його супроводжує група видатних американських підприємців і фінансистів. Серед них – засновник і глава компаній Tesla та SpaceX, радник Трампа Ілон Маск, а також Ларрі Фінк, керівник найбільшої у світі інвестиційної компанії BlackRock, і Джейн Фрейзер, очільниця американського банку Citigroup.
Разом із супроводжуючими, Трамп спочатку вирушить до Ер-Ріяда, де пройде Саудівсько-американський інвестиційний форум. 14 травня він відправиться до Катару, а наступного дня — до Об'єднаних Арабських Еміратів. Очікується, що США, Саудівська Аравія, Катар і ОАЕ оголосять про нові інвестиційні угоди, які можуть досягати трильйонних сум.
На початку січня цього року Саудівська Аравія вже пообіцяла вкласти 600 мільярдів доларів у економіку США протягом наступних чотирьох років. Однак Трамп оголосив, що звернеться до Ер-Ріяду з проханням про трильйон доларів інвестицій, як повідомляє Reuters. Окрім Ілона Маска та інших провідних бізнесменів, у цій поїздці беруть участь держсекретар Марко Рубіо та міністр оборони Піт Гегсет.
Під час свого візиту до Ер-Ріяду, як очікується, Трамп представить Саудівській Аравії пропозицію щодо постачання американських озброєнь на суму, що перевищує 100 мільярдів доларів. За інформацією джерел Reuters, до цього пакету можуть увійти різноманітні сучасні системи озброєння, серед яких – транспортні літаки С-130.
Тим часом, як передало агентство AFP, Держдепартамент США схвалив дві угоди з продажу зброї ОАЕ. Загальна сума угод, які передбачають, зокрема, продаж військових літаків і обладнання, становить близько 1,4 мільярда доларів.
Одна з угод передбачає передачу Абу-Дабі шести гелікоптерів CH-47F Chinook та іншого обладнання, повідомили 12 травня в Бюро з військово-політичних питань Держдепартаменту США.
Американське міністерство закордонних справ також дало зелене світло на продаж Об'єднаним Арабським Еміратам комплектуючих для винищувачів F-16 вартістю 130 мільйонів доларів.
Перед від'їздом у ЗМІ активно обговорювали новини про те, що адміністрація Дональда Трампа планує отримати в подарунок розкішний літак Boeing 747-8 від королівської родини Катару.
Очікується, що цей подарунок стане частиною президентського літака Air Force One, яким користуватиметься американський президент. Після завершення терміну його повноважень, право власності на цей літак перейде до фонду бібліотеки президента Трампа.
Очікується, що про подарунок буде офіційно оголошено, коли Трамп прибуде до Катару, тобто в середу. Однак сама передача відбудеться не під час візиту. Глава Білого дому бачив літак, який нерідко називають "літаючим палацом", коли той деякий час перебував у міжнародному аеропорту Вест-Палм-Біч у штаті Флорида в лютому, повідомляв телеканал ABC News.
Раніше Трамп не відкидав можливість відвідати Туреччину в четвер для потенційних переговорів між президентом Росії Володимиром Путіним і президентом України Володимиром Зеленським. Проте, Путін досі не підтвердив свою участь у запланованих на 16 травня переговорах, які він сам і ініціював.