Байден може завадити планам Трампа щодо розширення газового експорту зі США.

Зріджений природний газ (ЗПГ) представляє собою природний газ, який був охолоджений до рідкої форми, що дозволяє зручно зберігати його або транспортувати за межі країни в спеціально розроблених танкерах.
Сполучені Штати займають перше місце у світі за обсягами експорту зрідженого природного газу (СПГ), і їхні постачання стали ключовими у процесі зменшення залежності європейських країн від російського газу на початку війни в Україні.
Дослідження, проведене національними лабораторіями Міністерства енергетики, засвідчило, що дозвіл подальшого експорту ЗПГ зі США призведе до того, що до 2050 року в атмосферу потрапить додатково 1,5 гігатонни парникових газів. Це збільшення еквівалентно приблизно чверті загального річного обсягу викидів країни.
Адміністрація Джо Байдена в січні призупинила схвалення проєктів з експорту СПГ, вивчаючи їхній вплив на зміну клімату, економіку та національну безпеку. Трамп натомість пообіцяв припинити паузу в "перший же день повернення" в Білий дім, заявивши, що вона придушила інвестиції та робочі місця у вітчизняній газовій промисловості.
Прогнозується, що команда Трампа заперечить результати дослідження та представить нові висновки, які будуть більш вигідними для індустрії. Проте, за словами аналітиків ClearView Energy Partners у свіжій доповідній записці для своїх клієнтів, цей процес може затягнутися "від декількох місяців до кількох кварталів".
Дослідження також виявило, що експорт більшої кількості газу за межі США призведе до зменшення його обсягу на внутрішньому ринку, що, в свою чергу, підвищить оптові ціни на природний газ в країні приблизно на 31 відсоток. Це, в свою чергу, збільшить витрати американських споживачів на енергію більш ніж на 100 доларів щорічно до 2050 року.
"Для людей, які опинилися в тяжкій фінансовій скруті, річна сума у 100 доларів є суттєвою," - зазначив високопосадовець адміністрації Байдена, виступаючи анонімно.
Дослідження показало, що вже схвалені газові проєкти задовольнять світовий попит на СПГ до 2050 року. Більша частина нового попиту надходитиме з Китаю, глобального супротивника США, йдеться в дослідженні.
Проте, якщо Сполучені Штати вирішать зупинити затвердження нових проектів у сфері виробництва зрідженого природного газу, інші гравці на ринку, такі як Катар та Канада, можуть підвищити свої обсяги експорту. Таку думку висловив лауреат Пулітцерівської премії та фахівець у галузі енергетики Деніел Єргін.
Кріс Райт, призначений Трампом на пост керівника Міністерства енергетики, зазначає, що американський експорт газу пропонує іншим державам варіант, який може замінити вугілля — менш екологічно чисте викопне паливо.
"Подумайте про кліматичний рух - адже саме цього вони хочуть, вірно? Ви хочете замінити вугілля природним газом, якщо хочете знизити не тільки викиди забруднювальних речовин, а й парникові гази. І це трохи сповільнить цей процес", - сказав Райт в інтерв'ю CNBC.