У глобальному масштабі оголошують про заходи у відповідь на нові тарифи, введені Трампом.


Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що нові митні тарифи США можуть мати "значні наслідки" для глобальної економіки. Також в Китаї висловили намір захищати свої економічні інтереси.

Голова Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) вважає запровадження президентом США Дональдом Трампом нових мит серйозним ударом по світовій економіці. Вона запевнила, що Європейський Союз готовий відповісти контрзаходами, якщо переговори з Вашингтоном зазнають невдачі.

"Ми наближаємося до завершення розробки першого пакету заходів у відповідь на сталеві тарифи," - сказала вона в узбецькому місті Самарканд у четвер, 3 квітня, напередодні саміту партнерства ЄС та Центральної Азії. "Зараз ми також готуємося до наступних дій для захисту наших інтересів і бізнесу, якщо переговори не принесуть бажаних результатів," - зазначила фон дер Ляєн.

Вона при цьому не уточнила, якими мають бути майбутні заходи ЄС у відповідь. Цього місяця ЄС планує запровадити контрмита на американські товари на суму до 26 мільярдів у відповідь на американські тарифи на сталь і алюміній, які набули чинності 12 березня, нагадує агентство Reuters.

Фон дер Ляєн висловила глибокий жаль з приводу такого кроку США і попередила про "величезні наслідки" для світової економіки, зокрема і для вразливих країн, які тепер зіткнуться з одними з найвищих американських тарифів. "Невизначеність буде розкручуватися по спіралі і спровокує зростання подальшого протекціонізму", - попередила вона, вказуючи на підвищення споживчих витрат на продукти, ліки і транспорт, а також на перебої в роботі бізнесу.

"Крім того, виникає враження, що в цьому хаосі відсутній порядок. Чіткий шлях крізь плутанину та безлад, що виникає через ураження всіх торгових партнерів США, не простежується," - додала вона. Проте фон дер Ляєн визнала, що поділяє думку Трампа про те, що деякі держави неправомірно експлуатують правила міжнародної торгівлі, і висловила готовність підтримати ініціативи щодо їхнього реформування. "Ще є можливість вирішити ці питання через перемовини," - закликала вона.

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек (Robert Habeck) переконаний, що для Європейського Союзу вкрай важливо мати уніфіковану відповідь на торговельні мита США.

"Сила Європи – це наша потужність. Ми володіємо найбільшим інтегрованим ринком у світі. Цю силу необхідно реалізувати", – зазначив він, як повідомляє Reuters.

Президентка Швейцарії Карін Келлер-Зуттер підтвердила, що уряд країни "негайно розгляне наступні кроки" у відповідь на нові американські тарифи. "Довгострокові економічні інтереси нашої держави є пріоритетними. Дотримання міжнародних норм і вільна торгівля залишаються ключовими цінностями", - підкреслила вона.

Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес підкреслив, що Іспанія продовжить захищати свої підприємства та працівників, залишаючись при цьому відданою принципам відкритості у світі.

Вашингтон закликав прем'єр-міністра Швеції Ульфа Крістерссона повернутися до "шляху торгівлі та співпраці". Він підкреслив: "Ми не прагнемо збільшення торговельних перешкод і не хочемо ескалації торговельної війни".

Прем'єр-міністр Ірландії Міхал Мартін висловив "глибоке занепокоєння" у зв’язку з введенням 20-відсоткових мит на товари з Європейського Союзу. "Я переконаний, що такі мита не приносять користі жодній стороні. Основним завданням, як для мене, так і для нашого уряду, є забезпечення захисту ірландських робочих місць та стабільності економіки країни," - підкреслив він.

"Ми зробимо все можливе, щоб досягти угоди зі Сполученими Штатами, щоб уникнути торговельної війни, яка неминуче послабить Захід на користь інших глобальних гравців", - заявила своєю чергою прем'єрка Італії Джорджа Мелоні.

Президент Франції Еммануель Макрон планує зустрітися в четвер з представниками французьких економічних секторів, які відчули негативний вплив від тарифних заходів, запроваджених США.

Міністерство торгівлі Китаю у відповідь на запровадження нових мит заявило, що "Китай рішуче виступає проти цього і вживатиме контрзаходів для захисту власних прав та інтересів".

"Торговельні конфлікти не призводять до перемог, а протекціонізм не забезпечує рішень. Китай закликає США терміново скасувати односторонні мита та вирішити спірні питання з торговими партнерами через рівноправний діалог," - йдеться у заяві.

Прем'єр Японії Сіґеру Ісіба висловився щодо інвестиційної політики США, підкресливши, що Японія є найбільшим інвестором у американську економіку. Він поставив під сумнів доцільність введення єдиних митних тарифів для всіх країн з боку Вашингтона. "Необхідно розглянути, які рішення найкраще відповідатимуть національним інтересам Японії. Ми досліджуємо всі можливі варіанти, щоб знайти оптимальну відповідь", - прокоментував прем'єр.

Речниця уряду Тайваню охарактеризувала тарифну політику президента США Дональда Трампа як "надзвичайно несправедливу". У зв'язку з цим Тайбей має намір провести "глибокі переговори" з адміністрацією Вашингтона, додала вона.

Прем'єр-міністр Канади Марк Карні оголосив про намір вжити контрзаходів у відповідь на нові тарифи з боку США. "Ми будемо протидіяти цим митам через запровадження контрзаходів, захищаючи наших працівників та працюючи над створенням найпотужнішої економіки серед країн G7," - підкреслив він.

Прем'єр-міністр Австралії Ентоні Албанізі висловив переконання, що нові митні тарифи адміністрації Трампа "не мають під собою жодної логіки і суперечать основам партнерства" між двома країнами. "Це не вчинок друга. Сьогоднішнє рішення додасть невизначеності світовій економіці і призведе до зростання витрат для американських домогосподарств", - попередив він.

Міністр торгівлі Нової Зеландії Тодд Макклей підкреслив, що інтереси його країни "найкращим чином реалізуються у середовищі, де торгівля відбувається без обмежень". Він також зазначив, що двосторонні зв'язки Нової Зеландії зі Сполученими Штатами "залишаються надійними".

Міністерство закордонних справ Бразилії висловило своє невдоволення у зв'язку з рішенням США. "Бразильський уряд розглядає всі можливі кроки для забезпечення взаємності у двосторонніх торговельних відносинах, включаючи можливість звернення до Світової організації торгівлі задля захисту своїх законних національних інтересів", – йдеться в офіційній заяві.

2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про введення базового імпортного мита у розмірі 10% для всіх країн, а також про підвищення митних тарифів для десятків держав, що мають позитивне торгове сальдо з Америкою.

Сполучені Штати вводять різноманітні мита на імпорт з різних країн: 34% на товари з Китаю, 20% з країн Європейського Союзу, 26% з Південної Кореї, 24% з Японії, 27% з Індії та 32% з Тайваню. Крім того, для Індонезії встановлено мито у розмірі 32%, для Ізраїлю – 17%, для Ліхтенштейну – 37%, для Малайзії – 24%, для Молдови – 31%, для Північної Македонії – 33%, для Норвегії – 16%, для Пакистану – 30%, для Сербії – 38%, для Південно-Африканської Республіки – 31%, для Швейцарії – 32%, а для В'єтнаму – 46%.

Related posts