У Вінниці блогерку, що підтримувала проросійські погляди, засудили до 15 років ув'язнення.


Жінка не з'являлася на судові засідання, ймовірно давно перебуваючи за межами України, де поширювала російську пропаганду.

Вінницький міський суд заочно позбавив волі на 15 років з конфіскацією майна проросійську блогерку, яка поширювала контент з підтримкою агресії РФ. Про це у вівторок, 11 березня, повідомила пресслужба Вінницького міського суду.

Зазначається, що обвинувачена створювала та поширювала інформаційний контент, підведений під російські наративи, в особистому авторському блозі одного із російських видань. Зазначений контент обвинувачена спрямовувала на підтримку агресії РФ проти України.

Обвинувачена, будучи обізнаною про наявність обвинувального акту на розгляді у суді, у судові засідання не з'являлася.

На основі висновків судового процесу, жінку визнали винною у скоєнні злочину, що відповідно до частини 6 статті 111-1 Кримінального кодексу України кваліфікується як колабораційна діяльність. Суд ухвалив рішення про призначення їй покарання у вигляді п'ятнадцяти років ув'язнення, а також конфіскацію всього майна, що належить їй на праві власності, на користь держави.

У статті не вказується ім'я особи, яка була засуджена, проте, ймовірно, йдеться про колишню журналістку з Вінниці Юлію Тарапату, якій у 2023 році Служба безпеки України висловила підозру. Наразі Тарапата займає посаду заступника головного редактора видання "Вечерняя Москва" і веде особистий блог, у якому виправдовує військову агресію Росії.

Блогер, який залишив Україну, опублікував відео з вибаченнями.

Related posts