Удар по "прихованому флоту". Більше ста російських танкерів позбулися своїх національних прапорів.


Частина флоту нафтових танкерів Росії вимушена змінювати свій реєстраційний прапор через вплив санкцій, запроваджених Сполученими Штатами та Великою Британією, які чинять тиск на морську транспортну систему Кремля.

Згідно з інформацією, наданою Bloomberg, судновий реєстр Барбадосу оголосив, що до кінця місяця планує зняти прапор з 46 суден через введені Великою Британією санкції. Серед цих суден чотирнадцять також підпадають під обмеження з боку США. У свою чергу, судновий реєстр Панами повідомив про початок процесу виключення зі свого списку 68 суден, які також підлягають американським санкціям.

"Плавання під барбатським прапором стало значним успіхом для російського судноплавства, адже ця країна вважається однією з найпрестижніших у світі в сфері реєстрації суден. Держави, що надають прапори, мають вирішальне значення для забезпечення морських стандартів безпеки, і Росії часто доводиться звертатися до менш відомих країн у цій сфері, коли вона втрачає доступ до послуг провідних компаній," - зазначається в статті.

Джованні Чінігліо, генеральний директор Барбадоського морського суднового реєстру, розташованого в Лондоні, повідомив, що країна не вводила санкцій проти Російської Федерації, однак дотримується норм, встановлених Великою Британією.

Згідно з морською базою даних Equasis, деякі з барбадоських суден уже були перереєстровані в інших країнах, включно з Танзанією і Сан-Томе і Прінсіпі.

Зі свого боку, Панама заявила, що почала скасовувати реєстрацію 68 суден після того, як наприкінці минулого року було ухвалено правило, що узгоджувало країну із санкціями США, Європейського союзу, Великої Британії та Організації Об'єднаних Націй.

Згідно з попередніми повідомленнями, 10 січня 2025 року Сполучені Штати застосували санкції до провідних нафтогазових компаній Росії. Цей крок передбачає заборону для американських компаній на надання послуг у сфері нафтосервісу в Російській Федерації. Запровадження цих заходів відбудеться 27 лютого.

Крім того, Сполучені Штати запровадили обмеження проти керівництва російської компанії Росатом.

Сполучені Штати прогнозують, що внаслідок нових санкцій Росія щомісячно втрачатиме мільярди доларів.

За інформацією Reuters, нові американські санкції "серйозно порушать" експорт російської нафти для основних її покупців -- Індії та Китаю. Крім того, своєчасність санкцій робить імовірним те, що майбутній президент США збереже ці обмеження і використає їх як інструмент для переговорів для мирного договору в російсько-українській війні.

Одночасно в команді Джо Байдена спростували твердження, що нові санкції проти Росії були введені як "інструмент" у переговорах про завершення війни, оскільки на даний момент відсутні ознаки готовності сторін до подібних дискусій.

Related posts