У бій вступає все: російське військо виявилося на межі божевілля на фронті, а Жданов розкрив хитромудрий план Путіна.

Протягом війни в Україні російські збройні сили значно активізували свої наступальні дії на фронті. 1 травня зафіксовано 199 бойових зіткнень протягом доби. За інформацією Генерального штабу Збройних сил України, найбільша інтенсивність атак спостерігалася в чотирьох напрямках: Покровському, Курському, Лиманському та Новопавлівському.
Яка ситуація там та чого чекати на фронті у найближчі місяці -- про це у коментарі сайту ТСН.ua розповів військовий експерт Олег Жданов.
Він зазначив, що найбільш складна ситуація в даний момент спостерігається на трьох фронтах: Лиманському, Торецькому та Покровському.
"Ми маємо три основні напрямки. Насправді, можна сказати, що їх три з половиною, оскільки ситуація є найбільш напруженою. Це Лиманський, Торецький та Покровський райони, а також змінюються Новопавлівський і Краматорський," - зазначає Олег Жданов.
Покровський є стратегічним напрямком, через який противник прагне досягти перетину трьох регіональних кордонів: Запорізької, Дніпропетровської та Донецької областей, з метою подальшого просування.
За словами Олега Жданова, російське військове командування, ймовірно, вважає, що це найбільш ефективний спосіб обійти наші сили на напрямках Гуляйполя та Оріхова. Атака з північного сходу в бік Запоріжжя дозволяє відрізати два наші оперативні напрямки від головних сил. Саме тому в Покровському спостерігається найбільша бойова активність російських військ, оскільки вони докладають усіх зусиль для досягнення своїх цілей.
За його словами, на Лиманському та Торецькому напрямках російські військові прагнуть створити плацдарми для подальшого оточення житлової агломерації Слов'янська та Краматорська.
"Це остання значна житлова агломерація, що залишилася під нашим контролем. Щодо Лиманського напрямку, ситуація там хоч і складна, але більш контрольована нашими військовими. Ми змогли ефективніше стримувати ворога. Проте Торецький напрямок, який межує з Покровським, викликає занепокоєння, оскільки противник намагається просунутися вздовж траси до розвилки, що веде на Костянтинівку. Головне завдання полягає в тому, щоб рухатися в напрямку Костянтинівки, адже це поставить Часів Яр у напівоточення. Костянтинівка та Дружківка також є південними воротами до Краматорська, тому тиск у цьому районі значний," - зазначає Олег Жданов.
Стик оперативних напрямків і різне управління військами там завжди вважається найбільш слабким місцем, пояснює експерт. Внаслідок чого російській армії вдається просуватися.
Ось що ми спостерігаємо на даний момент. Ворог поступово просувається то з лівого, то з правого флангу дороги. Я маю на увазі район Сухої Балки. Сьогодні стало відомо, що за останню добу російські війська захопили Тарасівку. Це вже Покровський напрямок, на іншій стороні траси. Тут, на південному фланзі Торецького напрямку та північному фланзі Покровського напрямку – саме в цій зоні – російським військам вдається продовжувати наступ. У решті частини фронту, можна сказати, що нам вдалося не лише стабілізувати ситуацію, а й зупинити подальше просування ворога, – зазначив Олег Жданов.
Олег Жданов зазначає, що незабаром російські військові розпочнуть підготовку до літньої кампанії 2025 року. Тим часом, наразі противник активно підтримує високий рівень бойових дій, фіксуючи більш ніж 190 зіткнень щодня.
"Не забувайте, що до 9 травня залишилось зовсім небагато часу. Це свято, яке вони називають 'побєдобесієм'. Путін повинен виступити з трибуни, і для них було б доцільно спробувати прорватися на кордон Дніпропетровщини, встановити там російський триколор і оголосити про свою присутність. Незалежно від того, що потім ми їх ліквідуємо. Або ж захопити якусь позицію, яку можна буде подати як перемогу на параді 9 травня. Хоча це під великим питанням, адже навіть Китай звернувся до нас із закликом не завдавати ударів, оскільки Сі Цзіньпін планує відвідати Москву. Вони хочуть, щоб ми забезпечили відсутність атак на Червоній площі", -- зазначає Олег Жданов.
На його думку, влітку в Росії завершиться таємна мобілізація, яка наразі проходить під маскою чергового призову.
"Чому прихована мобілізація? Тому що у них Держдума дозволила підписувати контракт одразу після прийняття присяги. Так що фактично це прихована мобілізація. Я думаю, що десь на червень-липень вони готують наступальну операцію і, скоріше за все, вона буде саме з цих плацдармів. Від Лимана, із Лиманського напрямку і з Краматорського чи Покровського напрямку. Саме з метою охоплення та подальшого захоплення Славянсько-Краматорської агломерації", -- вважає Олег Жданов.
Водночас, він вважає, що інтенсивність бойових дій під час літньої кампанії зросте ще більше. Адже наразі на фронті не спостерігаються сучасні зразки російської техніки, хоча їх виготовлення триває.
"Є відремонтована, є відновлена техніка. І техніки доволі мало, вони рідко її використовують. Іноді бувають такі епізоди, коли вони там можуть якось масовано застосувати техніку -- 20, 30, і іноді навіть 40 зразків. А от новітньої техніки немає. Вони ж виробляють до 90 танків Т-90 на рік. Але їх немає на полі бою. Я так розумію, що вони готують якесь угруповання на літню кампанію. І там, скоріше за все, вони будуть намагатися прорвати нашу оборону. А для того, щоб її прорвати, потрібно буде щось вже посерйозніше, чим те, що є на сьогоднішній день на фронті", -- каже Олег Жданов.
Раніше ми згадували про можливість нового наступу Росії на Україну влітку 2025 року. Багато експертів вважають, що Володимир Путін, президент Російської Федерації, не залишить свої амбіції щодо захоплення українських територій і продовжить військові дії.