У Міністерстві охорони здоров'я виявили, хто продає "довідки ВЛК" через Інтернет.

У Міністерстві охорони здоров'я стверджують, що докладають зусиль для подолання корупційних проявів під час проходження військово-лікарської комісії.
За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка в інтерв'ю для "Суспільного", більшість "довідок ВЛК", доступних для покупки в інтернеті, реалізують не медичні спеціалісти, а звичайні шахраї.
Міністр підкреслив, що процес проходження військово-лікарської комісії був оцифрований ще в 2022 році. За його словами, з моменту, коли особа звертається до медичного закладу, уповноваженого на проведення ВЛК, і до отримання медичного висновку, весь документообіг здійснюється в електронному форматі. Таким чином, у Міністерстві охорони здоров'я мають змогу відстежувати, який лікар призначив обстеження, які саме процедури були проведені, а також який висновок було оформлено у фінальному документі.
"У разі, якщо виникає певна кримінальна справа, можна досить оперативно, за рішенням судді, отримати всі необхідні документи. В іншому випадку доступ до медичної таємниці є неможливим, якщо це не відбувається через суд," - зазначив Ляшко.
У той же час міністр зазначає, що серед медичних працівників є й ті, хто готовий порушити закон.
"На даний момент я не готовий озвучити конкретні цифри, оскільки не хочу помилитися, але кримінальні справи існують. Як тільки виникають певні ситуації, ми спільно з Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) завжди проводимо аналіз наших процесів, щоб визначити, що можна вдосконалити для запобігання подібним випадкам у майбутньому," - зазначив Ляшко.
Як повідомлялося в новинах УНІАН, Міністерство оборони має намір здійснити перевірку закладів, що займаються проведенням військово-лікарських комісій. У відомстві зазначають, що ці інспекції спрямовані на гарантування дотримання норм мобілізації та медичних стандартів, щоб уникнути будь-яких порушень як такого явища.
Також ми розповідали, що Міноборони та МОЗ планують реформувати військово-лікарські комісії. Головна мета - відокремити адміністративну частину процесу від медичної, аби уникнути зловживань на користь та на шкоду військовозобов'язаним. Зокрема для проходження ВЛК військовозобовʼязаним більше не потрібно буде йти до ТЦК - вони зможуть самостійно обрати лікарню, де проходитимуть медогляд.