В Україні спостерігається значне підвищення цін на оренду однокімнатних квартир: які тепер тарифи на житло?
У ряді великих міст України власники квартир внесли зміни до цін на оренду однокімнатних квартир, і ці зміни відбулися виключно в напрямку підвищення вартості. Протягом останніх шести місяців ціни на оренду такого житла зросли на 1-38%. Найзначніше подорожчання спостерігається в Одесі, де оренда збільшилася на 38%, до середнього рівня в 11 000 грн.
Згідно з інформацією аналітиків одного з провідних профільних порталів, не лише в Одесі, але й у Києві спостерігається підвищення цін на оренду квартир - тут вони зросли на 14%. Окрім цього, у:
У решті ж міст, зазначається, змін не відбулося.
Скільки коштує зняти 1-конатну квартиру в Україні
Згідно з дослідженнями аналітиків одного з провідних профільних порталів, вартість оренди однокімнатної квартири в Україні коливається в межах від 4 000 до 19 000 грн. Найвищі ціни спостерігаються в Ужгороді, де середня орендна плата становить 19 000 грн. Також варто зазначити:
Найдоступніші ціни зафіксовано в Харкові – в середньому 4 000 грн, а також:
Як правильно орендувати квартири
В Україні часто трапляються випадки шахрайства в сфері оренди нерухомості. Зазвичай, житло здається в оренду без відома власника, належить іншим людям або є предметом іпотеки. Проте, захистити себе від недобросовісних орендодавців можливо — для цього важливо укласти офіційний договір.
За словами експертів "Юридичного радника для ВПО", подібний документ повинен містити ряд важливих параметрів. Серед них:
"Юристи підкреслюють, що паспортні дані можна навести, але це не є обов'язковою умовою."
Не забудьте зазначити, чи йдеться про квартиру, кімнату, житловий будинок або його частину тощо.
Слід також зазначити процедуру продовження та розірвання угоди. Наприклад, угода може автоматично продовжуватись, якщо жодна зі сторін не повідомить про намір її припинити за місяць до завершення терміну дії угоди, або ж можуть бути передбачені інші умови.
Необхідно чітко визначити, яким чином буде здійснюватися оплата. Зокрема, це може бути перерахунок на банківський рахунок або розрахунок готівкою.
"У разі безготівкової оплати зберігайте виписки або квитанції. Оплачуючи готівкою, складіть додаток до договору або акт прийому-передачі довільної форми або розписку", - радять спеціалісти.
Потрібно вказати, хто саме та в які терміни їх сплачує.
"Страховий депозит - це сума, яку ви передаєте орендодавцю разом із першим внеском за оренду "в рахунок останнього місяця". Для орендодавця він гарантує цілісність квартири та майна всередині. Тобто якщо, наприклад, будуть зламані меблі або техніка, під час виїзду з цього депозиту утримають вартість завданих збитків. З нього також утримають борги за неоплачені комунальні послуги чи орендні платежі", - зазначають юристи.
У цьому описі слід ретельно розглянути умови квартири, зазначити наявні предмети та їхній вигляд.
Як повідомляв OBOZ.UA, водночас, за словами економічного експерта Сергія Фурси, наразі квартири та будинки перестали бути хорошим способом інвестування. Річ у тім, що раніше цей ринок "зазвичай міряли за Києвом", проте зараз, зважаючи на сильну залежність ринку від військових дій та обстрілів, ситуація на ньому незрозуміла, а отже, непередбачувана.