У державних колах сподіваються, що інвестиційний фонд зі Сполучених Штатів почне свою діяльність вже протягом найближчих тижнів.


Віцепрем'єрка і міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що американсько-український інвестиційний фонд для відновлення розпочне свою діяльність протягом найближчих тижнів, якщо Верховна Рада затвердить необхідну міжурядову угоду в четвер.

Як пише "Європейська правда", про це вона сказала на пресконференції в Києві у четвер, її цитує "Інтерфакс-Україна".

За її словами, для запуску фонду потрібно допрацювати на технічному рівні щонайменше дві угоди, "які вже не будуть потребувати ані підпису з боку представників уряду, ані ратифікації Верховній Раді".

"Отже, для нас надзвичайно важливо, щоб сьогодні законодавці проголосували за цю угоду, адже це дозволить нам розпочати безпосередню роботу над функціонуванням фонду", - акцентувала Свириденко.

Вона висловила надію, що якщо ратифікація відбудеться в четвер, фонд "зможе повноцінно функціонувати протягом найближчих кількох тижнів".

Згідно з поясненням заступника Свириденко, торгового представника України Тараса Качки, основний внесок для того, щоб фонд міг ефективно функціонувати, забезпечить Міжнародна фінансова корпорація розвитку США (DFC).

Свириденко повідомила, що урядові представники, спільно з американськими партнерами, вже провели переговори з профільними комітетами та кількома фракціями в парламенті. Проте на четвер заплановані додаткові зустрічі з фракцією "Слуга народу" та депутатською групою "Довіра".

Комітет Верховної Ради, що займається зовнішньою політикою та міжпарламентським співробітництвом, 6 травня виступив із рекомендацією для парламенту щодо ратифікації угоди.

30 квітня Україна та Сполучені Штати підписали рамкову угоду, що стосується економічного партнерства. Як повідомлялося раніше в "ЄвроПравда", угода містить ключові аспекти, що охоплюють 57 видів мінералів, а також питання військової підтримки з боку США.

Слід зазначити, що на даний момент "технічні" угоди не були сформовані, підписані або опубліковані, що ускладнює можливість оцінити доцільність ратифікації та її потенційні довгострокові наслідки для України.

Related posts