У державних колах сподіваються, що інвестиційний фонд зі Сполучених Штатів почне свою діяльність вже протягом найближчих тижнів.

Віцепрем'єрка і міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що американсько-український інвестиційний фонд для відновлення розпочне свою діяльність протягом найближчих тижнів, якщо Верховна Рада затвердить необхідну міжурядову угоду в четвер.
Як пише "Європейська правда", про це вона сказала на пресконференції в Києві у четвер, її цитує "Інтерфакс-Україна".
За її словами, для запуску фонду потрібно допрацювати на технічному рівні щонайменше дві угоди, "які вже не будуть потребувати ані підпису з боку представників уряду, ані ратифікації Верховній Раді".
"Отже, для нас надзвичайно важливо, щоб сьогодні законодавці проголосували за цю угоду, адже це дозволить нам розпочати безпосередню роботу над функціонуванням фонду", - акцентувала Свириденко.
Вона висловила надію, що якщо ратифікація відбудеться в четвер, фонд "зможе повноцінно функціонувати протягом найближчих кількох тижнів".
Згідно з поясненням заступника Свириденко, торгового представника України Тараса Качки, основний внесок для того, щоб фонд міг ефективно функціонувати, забезпечить Міжнародна фінансова корпорація розвитку США (DFC).
Свириденко повідомила, що урядові представники, спільно з американськими партнерами, вже провели переговори з профільними комітетами та кількома фракціями в парламенті. Проте на четвер заплановані додаткові зустрічі з фракцією "Слуга народу" та депутатською групою "Довіра".
Комітет Верховної Ради, що займається зовнішньою політикою та міжпарламентським співробітництвом, 6 травня виступив із рекомендацією для парламенту щодо ратифікації угоди.
30 квітня Україна та Сполучені Штати підписали рамкову угоду, що стосується економічного партнерства. Як повідомлялося раніше в "ЄвроПравда", угода містить ключові аспекти, що охоплюють 57 видів мінералів, а також питання військової підтримки з боку США.
Слід зазначити, що на даний момент "технічні" угоди не були сформовані, підписані або опубліковані, що ускладнює можливість оцінити доцільність ратифікації та її потенційні довгострокові наслідки для України.