Великобританія стала учасником європейської ініціативи зі створення ракет дальнього враження.
Проєкт також фокусується на поліпшенні загальної інтеграції європейських систем протиповітряної оборони, що є критично важливим для зміцнення загальної безпеки НАТО.
Велика Британія офіційно приєдналася до програми розробки далекобійних ракет спільно з Німеччиною, Францією, Польщею та іншими європейськими партнерами.
Міністр оборони країни Джон Гілі зазначив, що нова програма спрямована на створення крилатої ракети для запуску з землі або різних платформ з діапазоном від 1000 до 2000 кілометрів, що значно збільшить бойові можливості країн-учасниць, пише видання Army Recognition.
Проєкт також фокусується на поліпшенні загальної інтеграції європейських систем протиповітряної оборони, що критично важливо для зміцнення загальної безпеки НАТО.
Відзначається, що з моменту початку війни між Росією та Україною далекобійні ракети набули особливого значення через зростання кількості дальніх атак з російського боку.
Запаси європейських крилатих ракет, таких як Storm Shadow, Scalp та Taurus, мають радіус дії приблизно 500 кілометрів і вже активно застосовуються для цілеспрямованих атак на стратегічні об'єкти. Водночас, у статті зазначили:
"Прийдешня світова війна вимагатиме арсенал ракет із можливістю бити на відстань до 2000 км".
У рамках співпраці між США та Німеччиною було оголошено, що з 2026 року на території Німеччини будуть тимчасово розміщені американські ракети дальнього радіусу дії, серед яких SM-6, Tomahawk та розроблювана гіперзвукова зброя. Це рішення, яке Москва охарактеризувала як "серйозну загрозу" для національної безпеки Росії, сприймається як проміжний захід до того часу, поки Європа не створить власні ракетні системи великої дальності.