Вересень в Україні вже не є типовим осіннім місяцем, адже температура в країні швидко підвищується, - зазначає метеоролог.

Кліматологи фіксують зсув сезонів та зростання кількості тропічних ночей в Україні
Кліматичні умови в Україні зазнають змін: погодні явища стають все більш непередбачуваними. Про це повідомив синоптик Ігор Кібальчич у програмі "Метеопрог".
Глобальне потепління охоплює майже всі регіони планети, й Україна - не виняток. Згідно з новими кліматичними спостереженнями, літо стає довшим, а зима - коротшою. Весна та осінь також зміщуються у календарі, а кліматичні межі сезонів змінюються швидшими темпами, ніж очікувалося.
Від 1981 року спостерігається тривале збільшення тривалості теплих місяців, зокрема зростає кількість днів з підвищеними температурами. У вересні в багатьох областях температура вже відповідає літнім показникам. Сьогодні температури в межах +30...+35 °С у вересні перестали бути чимось незвичайним, а випадки заморозків у цей час стали справжньою рідкістю.
Згідно з даними синоптиків, літо стає не лише тривалішим, але й значно гарячішим. У південних та східних регіонах країни щороку реєструються температури, що перевищують +40 °С, а в липні минулого року в Миколаївській області термометр зафіксував рекордні +41,5 °С. Окрім цього, спостерігається збільшення кількості тропічних ночей, коли температура не опускається нижче +20 °С. Така спека створює серйозний тепловий стрес для людського організму.
Одночасно з цим зима в Україні стає коротшою. Тривалий сніговий покрив з'являється все менш часто, а середні температури в грудні, січні та лютому дедалі частіше перевищують нульову позначку навіть у північних регіонах країни.
Метеоролог підкреслив, що останнім часом у травні спостерігається збільшення випадків похолодань, сильних дощів та заморозків. Це пов'язано з тим, що Арктика нагрівається значно швидше, що призводить до зменшення температурного градієнта між полярними та тропічними зонами. Як наслідок, ми спостерігаємо аномально холодні весняні періоди, подібні до тих, що маємо зараз.
В Україні спостерігається зростання кількості злив, гроз, шквалів, посух та періодів спеки. Частіше відбуваються випадки сильного граду, а ризик виникнення смерчів також збільшується. Водночас середня швидкість вітру дещо знижується, що призводить до зменшення частоти пилових бур та хуртовин.
Експерт зазначив, що зміни клімату і погодних умов призводять до поступових трансформацій природних зон в Україні. Степова зона помітно розширюється на захід і північний захід, тоді як територія Полісся зазнає скорочення.
Метеоролог Вітлій Постригань з Черкащини передбачає, що літо цього року буде характеризуватися високими температурами та відсутністю дощів. Середня температура влітку перевищить кліматичну норму на 2 градуси, а обсяг опадів очікується нижчим за звичайний.