Яким чином Європейський Союз аналізує економічну ситуацію в Росії та чи можливо вплинути на неї шляхом введення санкцій?

Економічна ситуація в Росії погіршується, незважаючи на зусилля пропагандистських кампаній, які намагаються представити іншу картину.
І якщо Захід продовжить санкційний тиск на Росію та військову підтримку України, резерви Кремля на полі бою можуть вичерпатися вже за рік-півтора.
Це основні результати доповіді про економічну ситуацію в Росії, підготовленої Стокгольмським інститутом перехідної економіки (SITE) та представлено 13 травня на засіданні Ради ЄС з економічних і фінансових питань (Екофін) у Брюсселі.
Дізнайтеся, які оцінки щодо російської економіки звучать в Європейському Союзі та чи є готовність до більш активних заходів. Про це розповідає кореспондентка "Європейської правди" в Брюсселі Тетяна Висоцька в статті, присвяченій каральним санкціям та вразливим сторонам економіки РФ. Нижче наведено короткий виклад її матеріалу.
"Перш за все, економіка Росії - це маленька економіка, і у них є проблеми", - заявила журналістам на брифінгу в кулуарах Екофіну міністерка економіки та фінансів Швеції Елізабет Свантессон.
Вона підкреслила, що про слабкість російської економіки варто говорити, оскільки російська пропаганда стверджує протилежне.
Міністр фінансів головуючої в ЄС Польщі Анджей Доманський зазначає, що інфляція в Росії набагато вища, ніж показують офіційні дані.
В тексті доповіді Стокгольмського інституту перехідної економіки зауважують, що, за даними незалежних оцінок, інфляція в Росії наближається до 20%, замість заявлених 9-10%.
Польський міністр Доманський також звертає увагу, що зростаюча частка російського бюджету фінансується за рахунок податків, а не надходжень від продажу нафти чи газу.
"Якщо вам відомо, що економічна ситуація в Росії погіршується, це свідчить про ефективність санкцій, що може стимулювати до нових кроків", - зазначає Доманський.
В Єврокомісії вважають, що Європейський Союз має спрямувати свої санкційні зусилля переважно на сектор енергетики.
Директор SITE Торбйорн Беккер нагадує, що з часу розпаду Радянського Союзу економіка Росії надзвичайно залежна від цін на нафту і газ: якщо вони зростають, то й економіка РФ зростає.
"Разом з партнерами по G7 ми можемо встановити верхню межу ціни на російську нафту, а також працювати проти того, щоб Росія обходила цю межу за допомогою тіньового флоту. Ми також, як Європейська комісія, представили стратегію для Європи щодо поетапного припинення поставок російського природного газу, таким чином, позбавляючи Росію цього доходу", - каже єврокомісар з питань економіки Валдіс Домбровскіс.
Але в той час як ЄС поступово відмовляється від російського викопного палива, Росія знаходить інших споживачів.
"Необхідно зауважити, що ці споживачі витрачають значно менше, ніж раніше в Європі. Тому важливо, щоб ми продовжували підтримувати цей тиск", - зазначає Домбровскіс.
Таким чином, незважаючи на те, що російська економіка має здатність витримувати труднощі протягом тривалого часу, ймовірність виникнення більш серйозної кризи, здатної змінити цей розвиток подій, зростає з кожним місяцем. Це відбувається на фоні триваючої війни та діючих санкцій.
На противагу кремлівським уявленням, час не є союзником Росії.
"Росія продовжує використовувати всі засоби для просування наративу про те, що вона сильна і що час на її боці. І це незважаючи на те, що її економіка становить лише невелику частку економіки західних союзників України, а резерви - вичерпаються протягом наступного року або близько того", - такого висновку дійшли автори доповіді зі шведського інституту.
У Європейській комісії та Раді ЄС це усвідомлюють і планують продовжувати тиск через санкції.