Як виявити маніпулятора: 7 "тривожних сигналів" у його поведінці
Вони егоцентричні, не схильні підкорятися комусь, і часто влаштовують сцени.
Усі ми так чи інакше іноді стикаємося з людьми, у стосунках з якими безпричинно втрачаємо контроль над собою або відчуваємо постійну невпевненість. Таких людей називають емоційними маніпуляторами й існують чіткі "червоні прапори" в їхній поведінці, які допоможуть вам зрозуміти, що від такої людини варто триматися подалі. Про це пише сертифікований психолог Шеррі Кемпбелл для YourTango.
Емоційні маніпулятори часто маскуються під доброзичливих, турботливих і небайдужих осіб. Проте, як зазначено в дослідженні, опублікованому в журналі Personality and Individual Differences Journal, ці маніпулятори демонструють те, що ви хочете бачити, лише на короткий час, щоб привернути вашу увагу. Незважаючи на це, вони будуть продовжувати показувати свій "позитивний" бік, що змусить вас постійно виправдовувати ваші стосунки з ними і жити в стані плутанини.
Маніпулятори прагнуть до життя, наповненого розвагами, відпочинком і адреналіном, в той час як всі неприємні чи складні завдання залишаються для інших. Іншими словами, у них є своєрідна "алергія" на такі терміни, як "відповідальність" або "підзвітність". Як зазначає одне з досліджень у журналі Psychological Inquiry, маніпулятори завжди бажають отримати більше, ніж готові віддати, і зовсім не переймаються вашими почуттями в цьому процесі.
Це їхня головна риса. Емоційні маніпулятори не працюють у стосунках зі співчуттям або справедливістю. Їхнє уявлення про справедливість - це отримання того, що вони хочуть, саме в той момент, коли вони цього хочуть.
Вони вперті, мають свою думку, ненадійні і відмовляються виконувати прохання (хоча очікують цього від вас). Це їхній світ, а ви - всього лише гість.
Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Personality and Social Psychology Bulletin, маніпулятори часто сприймають себе як жертв обставин. Вони вважають, що ніколи не помиляються і що їхні дії завжди обумовлені благими намірами. У їхньому розумінні, вони не відповідають за свої вчинки.
Вони здіймають галас, коли їхні вимоги не виконуються відразу, часто вдаючись до словесних погроз, виправдань та аргументації, щоб добитися негайного задоволення своїх бажань. Інший їхній улюблений прийом для створення конфлікту полягає в тому, щоб ігнорувати вашу присутність. Як свідчать дослідження, опубліковані в Journal of Personality, вони можуть повністю вас ігнорувати, поки ви не відповісте нападом (щоб потім звинуватити вас у "агресії") або не підете на поступки.
Вони здатні вивести вас з рівноваги своєю постійною забудькуватістю, запізненнями та відмовою від близькості, а також впертістю - це їхня звична поведінка. Крім того, вони часто використовують невербальні сигнали, такі як закочування очей, ігнорування, гучні зітхання та провокуючі усмішки. Їхня мета полягає в тому, щоб роздратувати вас і змусити відчути провину.
Цих людей особливо дратує, коли інші намагаються вказувати їм, що робити. Вони відкладають справи доти, доки ви не розсердитеся настільки, що зробите це самі. Або ж вони реагують із гнівом і образою, коли їх просять співпрацювати чи підкоритися. Будь-яке прохання сприймається ними як вимога, а співпраця - як підпорядкування.
Раніше УНІАН вже ділився інформацією про 10 висловлювань, які користуються популярністю у маніпуляторів.