Як зміниться війна після 20 січня: сакральний момент перемир'я від Путіна та виклик для Трампа.


Військовий експерт розповів, чого слід чекати від інавгурації нового президента США та які виклики стоять перед українцями.

Світ з нетерпінням чекає на інавгурацію 47-го президента Сполучених Штатів. Однак, ймовірно, найбільше на цю подію сподіваються в Україні, адже після 20 січня новообраний лідер повинен розпочати виконання своїх обов'язків.

Звісно, що українці сподіваються на подальшу підтримку американців у війні з Росією та на вагоме слово Дональда Трампа щодо припинення вогню.

ТСН.ua досліджував, які можливі сценарії розвитку війни можуть виникнути після 20 січня: які дії вживатиме Путін, що планує Трамп і яким чином можуть розгортатися події на фронті.

На думку військового аналітика Ігоря Романенка, нині Путін прагне максимально скористатися "вікном можливостей", яке у нього є до інавгурації нового президента Сполучених Штатів.

Саме через це російський лідер намагається максимально захопити українські території та витіснити наших військових з Курщини. Путін, вочевидь, готується до майбутніх переговорів щодо встановлення миру. Він прагне зміцнити свої позиції, підвищуючи рівень напруженості. Це виявляється у відмові від плану зупинки бойових дій, який раніше був запропонований командою Трампа, що стало своєрідним ударом по Трампу, - зазначив Ігор Романенко, військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці та колишній заступник керівника Генштабу (2006-2010 рр.), в інтерв'ю для ТСН.ua.

За словами експерта, після ляпасу від Путіна, Трамп та його команда зрозуміли, що увесь цей процес буде не простим. І вирішити проблему з війною в Україні не вдасться ні на наступний день після його обрання, ні на наступний після інавгурації. А все, що він говорив до цього було передвиборчими гаслами та хайпом.

"На мою думку, після такого "прояснення", незважаючи на всі протиріччя, Трамп зустрічався з Байденом. І між ними була розмова щодо України і російського диктатора, бо незалежно від партійних прапорів республіканців чи демократів, вони передусім - американці, які відстоюють інтереси США. Тому Байден залишив Трампу 4 мільярди доларів, які були виділені Конгресом на допомогу Україні. Нам їх не надали, гадаю, вони стануть для Трампа перехідним резервом", - зазначає Ігор Романенко.

Експерт акцентує на тому, що Байден порушив тему санкцій щодо тіньового ринку російської нафти. Ці заходи проти Росії були введені три роки тому, але їх ефективність залишалася низькою, оскільки ні Байден, ні Салліван не приділяли цій проблемі належної уваги.

"Йдеться про санкції, які насправді дуже дієві, і росіяни їх не зможуть обходити. Про них Байден і розповів наступнику. Бо Трамп та його команда багато розказують, яким чином треба тиснути на Україну, щоб вона швиденько погоджувалася на якийсь переговорний процес, хоча й школяр розуміє, за яких умов це можливо. А ось по відношенню до Путіна та Росії новий президент США та його команда чомусь мовчать. Гадаю, що поки вони не мають що сказати, працюють над цим і інструментарій у них для цього є. Тут все просто - потрібно не хайпувати, а важко працювати на глобальному рівні. Саме зараз команда Трампа цим і займається", - зазначає Ігор Романенко.

Експерт підкреслює, що Україні необхідно активно залучатися до цих складних процесів, пов'язаних з військовою дипломатією. Важливо зазначити, що їхня динаміка може значно посилитися після інавгурації Трампа.

"Після 20 січня, ймовірно, ми будемо змушені шукати можливості для укладення перемир'я у якійсь формі. Нам надзвичайно необхідно знайти час для переформатування, а також ресурси для підготовки до захисту своєї незалежності. Існує ймовірність, що з'явиться шанс повернутися до кордонів 1991 року. Або ж ми повинні будемо готуватися до нового етапу конфлікту," - підкреслює Ігор Романенко.

Генерал-лейтенант зазначає, що американці надали нам підтримку у вигляді зброї, техніки та боєприпасів. Сподіваємося, що ця допомога триватиме й надалі.

"Протягом січня ми повинні стабілізувати обстановку на фронті, як стверджував наш головнокомандувач, хоча вже пройшла значна частина цього місяця. Також необхідно розглянути питання мобілізації, яке залишалося без вирішення протягом трьох років. Цей процес вимагає термінових дій, адже гратися з ним недоречно. Зараз не має значення, що говорять про мобілізаційний вік українців як стара, так і нова адміністрація США, оскільки це питання безпосередньо стосується нас. Незважаючи на їх аргументи, які грунтуються на об'єктивних військових реаліях, ми повинні самостійно ухвалювати рішення — знижувати мобілізаційний вік до 18 років чи ні", - зазначає Ігор Романенко.

Він акцентує увагу на тому, що мобілізаційний потенціал України становить 5 мільйонів осіб. Проте, якщо врахувати інвалідів, хворих, сімейні обставини та тих, хто підлягає бронюванню, то за різними оцінками, реальна цифра може коливатися від 1,5 до 2 мільйонів.

"Нехай навіть буде 1,5 мільйона. Нам не потрібно гратися з мобілізаційним віком військовозобов'язаних, це зайве. Нехай його навіть піднімуть до 30 років, але люди від 30 до 60 років мають зайти і бути в наявності. Хоча ще до нас придумано, що штурмова піхота по об'єктивному стану фізіології людини - це 25 років плюс-мінус, а краще мінус. І головне - людей треба підготувати, навчити, вдягнути, озброїти, а цього не відбувається, і це заводить нас в той стан, який бачимо на фронтах", - каже генерал-лейтенант.

Експерт наголошує, що всі ці події є виключно внутрішніми для України, і за два тижні, що залишилися до завершення січня, вони викликають занепокоєння.

"Можливо, десь активно формуються резервні бригади, які згодом введуть у дію для досягнення стабільності на фронті. Проте наразі цього не видно. Можливо, одного місяця недостатньо, але, як би там не було, нам необхідно досягти стабілізації до початку весняного сезону. В іншому випадку ми не зможемо впоратися, хоча ресурси ще є", - зазначає Ігор Романенко.

На думку спеціаліста, російський лідер оголосив, що 9 травня він представить звіт про тріумф, у свій важливий день святкування перемоги.

"Безумовно, це пропагандистський хайп, але тепер вже з боку Путіна. Він підняв градус і хоче досягнути угоди про перемир'я до 9 травня. Гадаю, що тепер Путін буде наполягати на цьому під час перемовин з Трампом. А після цього буде розповідати своєму народу, мовляв, бачите, проти нас було аж 50 країн, які допомагали чи підтримували Україну, а я ось один визначив 9 травня днем перемир'я і зробив це", - розповідає Ігор Романенко.

Експерт підкреслює, що Україна має своїх супротивників - це Путін, його найближче оточення та союзники, котрі мають довгострокові наміри стосовно нашої країни.

Також в України є союзники. Зараз формуються плани щодо України у американців, вони базуються на позиціях держав, які нас підтримують.

"Нам необхідно створювати власну, українську ідентичність. Хоча різні люди уявляють перспективи України по-різному, для нас ключовим має бути бачення майбутнього України для українців. Найважливішими є саме українські погляди, які слід врахувати нашому керівництву в їх реалізації," - зазначає Ігор Романенко.

Нещодавно ТСН.ua повідомляв про перспективи миру: аналітик здивував прогнозами щодо того, що чекає Україну після завершення війни.

Читайте також:

Якою стане війна в січні-лютому 2025 року: чи спалахне Брянщина після Курщини і які кроки зробить Путін далі?

Повернення українців з-за кордону за "плюшки": чому біженцям обіцяють "золоті гори" і що не так з ініціативою

Related posts