Завершилася наступна ротація мікрохірургів з Латвії в Україні.


Цю інформацію повідомив кореспонденту Укрінформу латвійський мікрохірург Олаф Ліберманіс.

"Мої колеги — Мартіньш Малзубріс, Кінтія Круміня та Дарія Шатибекова — виконували оперативні втручання на базі Вінницької лікарні швидкої допомоги та Обласної лікарні в Івано-Франківську. Вони здійснили вісім мікросудинних трансплантацій, серед яких була і пересадка малогомілкової кістки, визнана найскладнішою процедурою. Всі операції пройшли успішно", — ділиться інформацією Ліберманіс.

Він також розповів, що завдяки підтримці Міністерства закордонних справ Латвії та активній участі громадськості в обох країнах, латвійські мікрохірурги мають можливість знаходити партнерів серед українських медичних установ. Це дозволяє їм не лише працювати в Україні, але й проводити навчання для медичного персоналу в Латвії. "У результаті дві лікарні — Вінницька лікарня швидкої медичної допомоги та 1-ша Міська лікарня Житомира — змогли почати самостійні операції. Також варто згадати кілька клінік, де місцеві фахівці активно займаються розвитком мікрохірургії своїми силами, зокрема Обласну лікарню ім. Пирогова у Вінниці та Обласну лікарню Івано-Франківська," — додав латвійський мікрохірург.

Ліберманіс також окремо подякував ризькій Лікарні травматології та ортопедії, яка подарувала команді Івано-Франківської Обласної лікарні операційний мікроскоп. Він був доставлені в Україну під час цієї ротації латвійських мікрохірургів.

Щодо Вінницької лікарні швидкої медичної допомоги, то завдяки унікальному латвійському методу підготовки та навчання медичного персоналу, місцева адміністрація змогла створити повноцінну мікрохірургічну службу всього за 9 місяців. При цьому латвійська сторона надала критично важливе обладнання та інструменти на суму 30 тисяч євро, які були закуплені за рахунок латвійських учасників, громади Латвії та українських бізнесменів.

Одним з ключових результатів даної ротації стало укладення угоди про розвиток мікрохірургії на базі 8-ї Міської лікарні в Києві. Цю угоду було досягнуто з професором Миколою Анкіним, який обіймає посаду завідувача Кафедри ортопедії та травматології Національного університету охорони здоров'я ім. П.Л. Шупика та є президентом Всеукраїнської асоціації хірургії ушкоджень і реабілітації. "Ми вже розпочали реалізацію плану розвитку мікрохірургії на цій базі, облаштувавши тренувальну лабораторію та запланувавши навчання фахівців у Латвії. Якщо все піде за планом, ми зможемо завершити цей проект до літа 2025 року", - повідомив Ліберманіс.

Наостанок він зазначив, що бригада латвійських мікрохірургів планує повернутися до України для продовження роботи з реалізації намічених планів у січні наступного року.

Як зазначав Укрінформ, латвійські мікрохірурги Мартіньш Малзубріс та Олаф Ліберманіс з 5 березня 2022 року протягом приблизно 14 місяців здійснювали медичні операції в Україні, співпрацюючи з різними лікарнями. За їхній внесок у лікування пацієнтів вони були нагороджені найвищою відзнакою Латвії - Орденом Трьох Зірок.

З 2023 року в Ризі розпочалася ініціатива під назвою "Підвищення кваліфікації українських лікарів мікрохірургів". Малзубріс і Ліберманіс активно підтримують розвиток підготовки мікрохірургічних бригад в Україні, що є вкрай важливим у умовах повномасштабної війни. Ця діяльність фінансується за рахунок грантів Міністерства закордонних справ Латвії, а також завдяки внескам неурядових організацій і приватних осіб.

Related posts