Зеленський оголосив про заплановані зустрічі з європейськими союзниками наступного тижня.
Президент України Володимир Зеленський оголосив про заплановані зустрічі з європейськими партнерами на наступному тижні.
У класичному відеозверненні в суботу глава держави акцентував увагу на важливості продовження зусиль для досягнення миру.
"Продовжуємо кожен день працювати спеціально, щоб наступний раунд перемовин міг принести результати для України, принести результати для миру. Україна точно зробить для цього все необхідне і перепоною для миру точно не буде", - сказав Зеленський.
Він зазначив, що "минулого разу в Женеві американська сторона чітко побачила, що саме в росіянах причина відсутності дійсно значимих результатів - і наступну зустріч треба зробити непустою, і це можливо".
Сьогодні Зеленський провів бесіду з Рустемом Умєровим, обговорюючи "окремі аспекти підготовки до переговорів". "Я щиро вдячний усім, хто готовий надати реальну допомогу та підтримує нашу країну. Також вже заплановані мої зустрічі з європейськими партнерами на наступному тижні. Ми ретельно координуватимемо наші дії, щоб Європа була залучена до всіх процесів і ставала сильнішою," - зазначив президент.
Він також доручив Умєрову активніше співпрацювати з нашими партнерами на Близькому Сході та в Туреччині, щоб вони відчували свою причетність і мали можливість надавати більше підтримки.
Президент підкреслив, що "численні країни світу висловлюють підтримку Україні" і "часто саме українські ініціативи лежать в основі санкцій, які накладають наші партнери".
"Ми щиро сподіваємося, що наступний пакет санкцій від Євросоюзу враховуватиме необхідні заходи для здійснення істотного тиску на Росію через цю війну, щоб справді обмежити її здатність до ведення бойових дій," - зазначив Зеленський.
За його словами, це стосується в тому числі бану морських сервісів для суден, які використовує Росія. "Варто до цього прийти Європі. І це те, що могло б стати значним стимулом від Європи для Росії таки перейти від війни до дипломатії, до справжньої дипломатії. Війну треба закінчувати", - сказав президент.




