Згідно з повідомленнями ЗМІ, Зеленський готовий розглянути можливість оголошення перемир'я вздовж фронтової лінії в обмін на певні зобов'язання з боку Заходу.


Передусім, мова йде про забезпечення безпеки з боку США на зразок тих гарантій, які були надані Японії, Південній Кореї та Філіппінам.

Володимир Зеленський, глава України, усвідомлює, що офіційно відмовитися від окупованих земель йому не вдасться. Проте він готовий розглянути можливість припинення бойових дій уздовж існуючої лінії фронту — без оформлення нових кордонів — в обмін на певні гарантії з боку західних партнерів.

Цю інформацію опубліковано в статті журналу Corriere Della Sera.

У публікації йдеться, що у військовому плані українське керівництво чекає на осінні дощі, щоб унеможливити просування російських військ до грудня: через три місяці Київ розраховує отримати ще тисячі ракет для захисту.

Однак Зеленський прагне довести свою точку зору європейським лідерам на політичному рівні. Він усвідомлює, що не може публічно відмовитися від анексованих територій, оскільки це викликало б значний негатив з боку українського суспільства для будь-якого політика.

Однак він висловив готовність до укладення мирної угоди вздовж теперішньої лінії фронту - без офіційного визнання нових кордонів - в обмін на певні зобов'язання з боку Західних країн. По-перше, йому потрібні гарантії безпеки від Сполучених Штатів, подібні до тих, які були надані Японії, Південній Кореї та Філіппінам. Крім того, Зеленський сподівається отримати від Риму, Парижа та Берліна запевнення щодо прискореного вступу України до Європейського Союзу, що відкриє нові можливості для розвитку.

Автори зазначили, що це буде нелегко, адже президентові Росії Володимирові Путіну недостатньо тих територій, які він уже захопив кров'ю мільйона людей. Диктатор хоче насамперед дестабілізувати Україну та контролювати її політично.

У представленому матеріалі підкреслюється, що бюджет оборонного сектору Росії на 2025 рік має зрости приблизно до 130 мільярдів доларів, тоді як у 2023 році він становив 108 мільярдів доларів. Крім того, у поточному році Росія планує отримати від експорту нафти близько 190 мільярдів доларів, що є більшою сумою, ніж до початку повномасштабного вторгнення.

"До тих пір, поки санкції не посиляться, завдаючи удару по російському військовому комплексу, у Путіна немає підстав для початку мирних переговорів", - підкреслило видання.

За інформацією, наданою виданням Bloomberg із посиланням на анонімні джерела, президент Зеленський змінив свою позицію щодо ведення переговорів із Росією і тепер прагне до "більш адаптивного підходу" для досягнення миру у війні.

Related posts