Журналісти виявили близько 900 загарбників, які здійснювали злочини поблизу Києва, а потім проходили лікування в Білорусі.


Деякі російські солдати, які брали участь у наступі на Київ, зазнали травм і були перевезені до медичних закладів у Гомелі та Хойниках, що в Білорусі, в період з лютого по березень 2022 року.

Серед учасників цієї групи є спецназівці, десантники та військовослужбовці Росгвардії. Журналісти Радіо Свобода змогли ідентифікувати особи цих 898 військових.

Ці особи були ідентифіковані завдяки отриманню інформації з бази даних Головного військово-медичного управління Міністерства оборони Російської Федерації.

Імовірно, вони можуть бути пов'язані з військовими злочинами, які мали місце в Київській області, зокрема в Бучі.

Журналісти змогли виявити можливу причетність командира шостої роти 234-го десантно-штурмового полку до загибелі жительки Бучі, а також виявити участь так званих "елітних" підрозділів з Підмосков'я у вторгненні на територію України.

Мова йде про Олександра Квітка, який носить позивний "Шкіпер".

"Цей факт також підтверджується отриманим журналістами рукописним переліком поранених солдатів шостої роти 234-го псковського полку. Цей документ був виявлений місцевим жителем після звільнення Бучі та переданий журналістам Радіо Свобода. У списку першим зазначене прізвище - Квітко", - зазначає видання.

Він може бути причетний до вбивства місцевої пенсіонерки Алли Мінаєвої, яка проживала в районі, який зайняла рота Квітко в Бучі.

Після звільнення Бучі в її домі виявили мертвою Мінаєву. У жінки було вогнепальне поранення в голову.

Білоруські лікарі надавали допомогу бійцям російських підрозділів, чия участь у наступі на Київ у 2022 році ще не була підтверджена документально.

"Зокрема, йдеться про підрозділи "сил спеціальних операцій", які в Росії вважають "елітними" і які дислокуються під Москвою: в Кубинці (в/ч 28337) і Солнєчногорську (в/ч 92154). Згідно зі списком поранених, до лікарень міста Гомеля після наступу на Київщині потрапили 16 військових цих частин ССО", - йдеться у розслідуванні.

У медичні заклади Білорусі також прибували військовослужбовці з Головного управління Генерального штабу Росії (відомого як ГРУ), які походили з міст Хабаровськ, Тамбов, Новосибірськ та Тольятті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ході війни в Україні загинув керівник Псковської дивізії десантників, який має відношення до трагедії в Бучі.

У процесі спроби захоплення Києва також діяли інші десантні підрозділи: чотири дивізії та кілька бригад. Хоча раніше вже було відомо про їхню участь у вторгненні, тепер підтверджено, що вони перебували під Києвом одночасно, що свідчить про їхню колективну участь у захопленні міста.

Йдеться зокрема про 31 окрему гвардійську десантно-штурмову бригаду з Ульяновська, яка брала участь у спробі захопленні аеропорту Гостомеля. 74 бійця з цього підрозділу лікували у білоруських лікарнях.

Дані з медичних установ Гомеля вказують на те, що серед пацієнтів було 68 військовослужбовців Росгвардії з Кемеровської області, які брали участь у спробі захоплення Києва. Ці військовослужбовці належали до підрозділу швидкого реагування СОБР, призначеного для боротьби з організованою злочинністю та тероризмом, а також до спеціалізованого підрозділу поліції ОМОН, який виконував функції забезпечення громадського порядку і запобігання масовим заворушенням (в контексті Росії - придушення протестних акцій).

Українські правоохоронні органи висловлюють звинувачення на адресу ОМОНівців з Кемеровської області та військовослужбовців мобільного загону особливого призначення Красноярського краю у вчиненні вбивств цивільних осіб. Зокрема, йдеться про розстріл мирних жителів у Гостомелі 25 лютого. Пʼятеро росгвардійців з цих формувань отримали підозри у вбивстві пʼяти людей.

Дані про поранення російських силовиків в українському Гостомелі журналісти верифікували, звіривши їх із документами, знайденими на місці подій після звільнення Київщини.

Related posts