ЗМІ: Адміністрація Байдена розглядає можливість введення нових обмежувальних заходів щодо російського нафтового сектору.
Команда президента США Джо Байдена розглядає можливість введення нових санкцій щодо російської торгівлі нафтопродуктами, які можуть бути реалізовані до того, як Байден залишить посаду на користь Дональда Трампа.
Цю інформацію з посиланням на власні джерела наводить Bloomberg, інформує "Європейська правда".
Обізнані з обговореннями особи, які погодилися коментувати анонімно, кажуть, що деталі нових обмежень ще розробляють, але в цілому йдеться про санкції проти російського експорту нафти.
Це рішення, яке Байден довгий час відклав через страхи, що може призвести до зростання цін на енергоносії, що, в свою чергу, негативно вплине на його популярність під час виборчої кампанії. Проте зараз, в умовах зниження світових цін через переповненість ринку та занепокоєння, що Трамп може почати тиснути на Україну для досягнення мирної угоди на її шкоду, в адміністрації Білого дому готові до більш рішучих кроків, стверджують джерела.
Йдеться у тому числі про нові санкції проти "тіньового флоту" танкерів, які возять російську нафту.
Санкції можуть бути оголошені "протягом найближчих тижнів", і, ймовірно, їх введення буде узгоджене з заходами, які планує запровадити Європейський Союз до завершення року.
Припускають, що одна з можливих моделей - санкції на зразок тих, що застосовані для іранської нафти, що передбачають покарання для покупців цього товару. Це було би сміливим кроком, оскільки серед покупців російської нафти - Індія і Китай, а також досі деякі члени ЄС. Це також може призвести до різкого стрибка ціни, а крім того - ускладнити переговори США з тими країнами, на допомогу яких Вашингтон сподівається намагається вплинути у питанні запобігання експорту до Росії товарів подвійного призначення.
Це, в свою чергу, могло б збільшити тиск на Росію напередодні зміни влади в США. Представники адміністрації Байдена зазначають, що прагнуть забезпечити Україні максимально вигідні умови для ведення переговорів.
Нагадаємо, у листопаді США внесли у чорний список "Газпромбанк" - останній великий російський банк, який досі не перебував під обмеженнями.
Неофіційні джерела повідомляють, що Європейський Союз звернувся до Сполучених Штатів з проханням послабити санкції щодо "Газпромбанку". Це пов'язано з тим, що деякі країни ЄС продовжують купувати російський газ і потребують альтернативних механізмів для здійснення платежів.