Збройні сили України зробили значний прогрес у Курській області, зокрема поблизу Борової та Торецька, згідно з картами Інституту вивчення війни (ISW).


Цю інформацію повідомляє РБК-Україна, посилаючись на звіт Інституту вивчення війни (ISW), опублікований 20 травня.

Нещодавно українські оборонні сили досягли успіху в Курській області. Геолокаційні матеріали, опубліковані 19 травня, демонструють, що Збройні Сили України просунулися на південній околиці Тьоткіно, що розташоване на південь від Глушкового.

Між тим на даному напрямку також спостерігається просування й з боку військ РФ. Як показують геолокаційні кадри від 19 травня, росармія просунулися до міжнародного пункту пропуску на південний схід від Тьоткіно.

Російські військові кореспонденти повідомляли, що Збройні Сили України, нібито, безрезультатно намагалися прорватися в напрямку Тьотькіно та Новий Путь, що розташовані на південному заході від Глушкового та на сході від Тетькіно.

19 травня український військовий аналітик Костянтин Машовець повідомив, що північнокорейські сили припинили активні атаки на Курському напрямку. Він також зазначив, що російські війська лише "в окремих випадках" розгортають контингент з КНДР на території Росії.

Ні українські, ні російські джерела ISW не зафіксували жодної наземної активності на північному заході Бєлгородської області 19 травня.

19 травня російські війська продовжували свої наступальні дії на півночі Сумської області, проте їм не вдалося досягти жодних істотних успіхів.

19 травня Вадим Мисник, представник Сіверського угруповання військ Збройних сил України, повідомив, що Російська Федерація нарощує свої війська в Курській області та продовжує здійснювати наступальні дії невеликими піщаними групами вздовж державного кордону між Сумською та Курською областями.

19 травня російські війська здійснили незначні наземні наступи на північній частині Харківської області, однак їм не вдалося досягти жодних успіхів.

18 і 19 травня війська РФ штурмували в районі Вовчанська та Вовчанських Хуторів. 18 травня російський блогер заявив, що ЗСУ контратакували поблизу Липців.

19 травня російські військові продовжували свої наступальні дії в Куп'янському напрямку, проте не змогли досягти жодних успіхів. Війська РФ здійснили напади уздовж міжнародного кордону поблизу Строївки та Кутківки 18 і 19 травня.

Представник української бригади, що працювала на Куп'янському напрямку, зазначив, що чисельність російських піхотних штурмових груп зменшилася з 5-6 до 2-3 осіб. Він також додав, що противник продовжує віддавати перевагу використанню баггі, мотоциклів і всюдиходів (квадроциклів) під час атак замість бронетехніки.

Голова Куп'янської районної військової адміністрації Андрій Канашевич повідомив, що російські загарбники активізували свої авіаційні та артилерійські атаки на території Куп'янського району, збільшивши їх інтенсивність та масштаби.

Російський військовий кореспондент заявив, що війська Путіна застосовували безпілотники "Шахед", які зазвичай призначені для дальніх атак на тилові території України, для нанесення ударів по позиціях Збройних сил України в Куп'янському районі.

Нещодавно українські захисники просунулися на напрямку Борової. Як показують оприлюднені травня геолокаційні кадри, ЗСУ просунулися на захід від Сергіївки (на схід від Борової).

18 та 19 травня російські військові здійснили наступальні дії поблизу Нової Кругляківки, намагаючись просунутися в напрямку Копанок, а також у території Твердохлібового, Новосергіївки та Ольгівки.

Геолокаційні знімки, оприлюднені 19 травня, свідчать про те, що російські війська вранці 14 травня провели механізований і моторизований наступ на північний схід від Стельмахівки, використовуючи 3 мотоцикли, 2 легкі броньовані машини та 1 танк.

19 травня російські війська знову активізували свої атаки в Лиманському напрямку, однак не змогли досягти жодних успіхів. Вони здійснили наступальні дії в напрямках Новомихайлівки, Рідкодуба, Липового, Нового Миру, Карпівки та Зеленої Долини, а також вели бойові дії поблизу Ямполівки, Глущенкового, Колодязів та Торського 18 і 19 числа.

Командир бригади ЗСУ, яка діяла на Лиманському напрямку, спростував заяви Росії від 15 травня про начебто "захоплення" росармією Торського, повідомивши, що путінські війника не закріпили стійких позицій у центрі селища, і що ЗСУ контролюють увесь населений пункт.

Командир української бригади повідомив, що росіяни намагаються увійти в Торське ударними групами по два-три солдати, і що ЗСУ вбивають або поранюють 80-90 % цих груп.

19 травня російські війська продовжили свої наступальні операції на Сіверському напрямку, однак не змогли досягти значних успіхів. Атаки з боку окупантів відбувалися в районах Білогорівки, Григорівки та Верхньокам'янського.

Російські загарбникии нещодавно просунулися в напрямку Часового Яру. Геолокаційні кадри, опубліковані 17 травня, показують, що росіяни просунулися в південній частині міста та на південний схід від Озарянівки (на південний схід від Часового Яру).

18 та 19 травня російські війська здійснили атаки поблизу Часового Яру, у напрямку Майського, а також у районах Озарянівки, Курдюмівки, Білої Гори та Ступочок.

Нещодавно українські сили оборони досягли успіху в напрямку Торецька. Згідно з геолокаційними зображеннями, оприлюдненими 18 травня, Збройні сили України просунулися вздовж залізничної колії на південний схід від Диліївки, що розташована на північний схід від Торецька.

На Торецькому напрямку також зафіксовано просування російських військ. Геолокаційні знімки, зроблені 19 травня, свідчать про те, що війська РФ змогли просунутися на північний захід від Торецька.

Війська Російської Федерації здійснили наступальні дії поблизу Торецька, зокрема в районі Диліївки, Дружби, а також навколо Нової Полтавки і Старої Миколаївки. Вони атакували Шевченко Перше і Зорю, а також проводили атаки в околицях Новоспаського, спрямовуючи свої дії на Яблунівку і Попів Яр 18 та 19 травня.

Російський "воєнкор" заявив, що Сили оборони України контратакували біля Старої Миколаївки та Гнатівки.

19 травня Міністерство оборони Російської Федерації оголосило про захоплення Новооленівки, що розташована на заході від Торецька. Проте експерти з Інституту вивчення війни (ISW) зафіксували геолокаційні матеріали, які свідчать про те, що російські війська зайняли це село ще 16 травня.

19 травня російський блогер повідомив, що війська РФ, які діють поблизу Романівки, нібито заблокували наземні комунікаційні лінії ЗСУ, що використовувалися для доставки підкріплень у Зорю, Гнатівку та Стару Миколаївку. За словами "воєнкора", ЗСУ можуть забезпечувати свої потреби лише через ґрунтову дорогу, що веде з Олександро-Калинового до Новооленівки та Торецька.

Російські окупанти 19 травня продовжували наступальні дії на Покровському напрямку, але не просунулися.

18 та 19 травня збройні сили Російської Федерації здійснили напади в зонах Малинівки і Єлизаветівки, а також Миролюбівки і Новоторецького, Лисівки, Даченського та Звірового, Удачного і Котлиного.

Нещодавно російські окупаційні сили зробили крок вперед у Новопавлівському районі. Геолокаційні знімки від 19 травня свідчать про те, що війська РФ просунулися на північ від Котлярівки, що розташована на сході від Новопавлівки.

Російські військові здійснювали наступальні дії в районі Новоолександрівки, орієнтуючись на Муравку, а також поблизу Котлярівки, Троїцького та Горіхового 18 і 19 травня. Один із російських блогерів повідомив, що Збройні сили України провели контратаку недалеко від Новомиколаївки та Новосергіївки, що знаходяться на північний схід від Новопавлівки.

Російські військові 19 травня продовжували свої наступальні операції в напрямку Курахового, проте жодних значних досягнень не було зафіксовано. У дні 18 і 19 травня війська РФ здійснювали атаки поблизу Андріївки, Костянтинополя, Багатира та Одрадного. Тим часом російські блогери повідомляли про контратаку Збройних сил України в районах Одрадного та Багатира.

19 травня представник ОСУВ "Хортиця", майор Віктор Трегубов, повідомив, що Збройні сили України успішно тримають свої позиції в населеному пункті Багатир і змусили російські війська відступити до траси Н-15, яка з'єднує Багатир і Комар на південь від даного населеного пункту.

19 травня речник оперативно-тактичного угруповання "Вугледар" Олексій Бєльський повідомив, що Збройні Сили України продовжують контролювати позиції в населених пунктах Багатир, Костянтинополі, Андріївці (на заході від Курахова) та Розливі (на південному заході від Курахова), незважаючи на заяву Міністерства оборони Росії про нібито захоплення цих територій.

19 травня російські війська здійснили напад на напрямку Великоновосілки, але не змогли просунутися вперед.

Російські війська наступали на Комар, а також здійснювали атаки в районах Привільного, Вільного Поля, Шевченка, Рівнополя, Новополя та Зеленого Поля 18 і 19 травня. Один з російських блогерів повідомив, що Збройні Сили України провели контратаку в околицях Зеленого Поля та Новополя.

19 травня російські війська продовжували свої наступальні операції в Запорізькому регіоні, проте не змогли досягти жодних значних успіхів у просуванні.

18 і 19 травня російські війська атакували на південний схід від Оріхова в напрямку Малої Токмачки, на південь від Оріхова в напрямку Новоданилівки, на південний захід від Оріхова біля Степового та на північний захід від Оріхова в напрямку Лук'янівського [86].

18 і 19 травня російські війська здійснювали незначні наземні атаки в напрямку Херсона, проте не змогли досягти жодного прогресу.

Раніше, 19 травня, у вечірньому звіті Генерального штабу Збройних сил України повідомили, що з самого ранку на фронті сталося 156 зіткнень.

Відтак можна констатувати збільшення боєзіткнень у порівнянні з добою-двома раніше, коли у відповідний часовий проміжок фіксувалося 130 та 131 боїв відповідно.

Також у військовому командуванні розповіли, що російські окупанти досі концентрують найбільнші зусилля щодо штурмів та атак на Покровському напрямку.

Related posts