Збройні сили України в Курській області адаптують ефективні методи російських військ, вносячи свої власні інновації, - повідомляє Forbes.


ЗСУ застосовують тактику "зондування і штурму".

Українські військові розпочали контрнаступ в Курській області, досягнувши вражаючого просування на декілька кілометрів за короткий час. Як зазначає аналітик Forbes Девід Акс, для досягнення таких результатів українці, ймовірно, використали стратегії, що їх росіяни застосовують у своїх найуспішніших операціях, проте з власними унікальними особливостями.

"Українці зробили те, що зазвичай роблять росіяни: промацали ворожі лінії щодо слабких місць, а потім розгорнули швидко рухомі групи бронетехніки, щоб перекинути піхоту на нові позиції за первісну лінію зіткнення", - пише аналітик.

Як зазначає Акс, стратегія "зондування та атаки", яку реалізує піхота за підтримки швидкохідної техніки, була значно удосконалена російськими збройними силами у відповідь на те, що українські міни, безпілотні літальні апарати, артилерія та протитанкові ракети зробили масштабні механізовані наступи не лише непрактичними, а й небезпечними для життя.

Російські війська, маючи чисельну перевагу в співвідношенні три до одного або навіть більше на різних ділянках фронту, зазвичай відправляють невеликі групи піхоти на позиції українських сил. Вони розраховують, що більшість із розвідників загине, але сподіваються, що кілька з них зможуть виявити слабкі місця в українській обороні.

"Першими в атаку вирушають одноразові піхотинці", - повідомляють у Королівському інституті об'єднаних збройних сил, що розташований у Лондоні. "Зі знищенням оборонних груп під вогнем, російські війська будуть надсилати нові підрозділи вперед по тій же траєкторії. Українським силам потрібно постійно захищати свої рубежі від чергових атак, витрачаючи боєприпаси, відкриваючи свої позиції та виснажуючи особовий склад".

У тих випадках, якщо російська жива сила перевершить українську вогневу міць, росіяни можуть взяти під контроль ослаблені українські позиції.

Акс підкреслює, що ключова різниця між російською та українською реалізацією цієї тактики атаки полягає в тому, що росіяни мають чисельну перевагу в військах, тоді як українці — навпаки. Внаслідок цього українським силам необхідно обрати іншу стратегію для розвідки російських позицій перед основним наступом.

"Використання безпілотних технологій надає Україні певну перевагу, проте наявність українських підрозділів спеціального призначення в районі найбільш успішних наступів може свідчити про іншу важливу перевагу. Це дозволяє здійснювати операції зі збору розвідданих, які не є ризикованими для життя агентів," - зазначає аналітик.

Він зазначає, що 73-й Центр спеціальних операцій Військово-Морських Сил України, який по суті виконує роль українських "морських котиків", розташований у Курську, неподалік від місця, з якого нещодавно розпочався контрнаступ. Основною метою цього центру є "збирання критично важливої розвідувальної інформації про сили противника".

"Висококваліфіковані українські командос мають вищі шанси на успішне виконання небезпечних розвідувальних завдань у порівнянні з непідготовленими російськими призовниками. Отже, українські операції можуть виявитися менш витратними, що є критично важливим для українських сил, які стикаються з труднощами в мобілізації необхідної кількості особового складу," - зазначає Акс.

Майор запасу Збройних сил України Олексій Гетьман повідомив, що контрнаступ українських військ у Курській області Росії проходить успішно і має всі шанси на подальший розвиток. Тож, за його словами, незабаром можна очікувати нові позитивні новини.

Військовослужбовці 47 ОМБр "Маґура" інформують про зміни у тактиці російських військ під час атак на Курському напрямку. Якщо раніше противник здебільшого використовував техніку, то тепер акцент перейшов на піхоту. Повідомляється, що ворог активно пересувається як полями, так і по відкритих територіях. Їх доставляють у вузькі посадки на баггі, після чого вони ховаються під кронами дерев.

Related posts