Необхідно збільшити тиск на Росію для досягнення угоди про припинення вогню, - заявила голова Європейської комісії.

Цю інформацію озвучила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, передає РБК-Україна, посилаючись на Reuters.
Лідери провідних демократичних країн зібралися в Канаді з метою нагадати президенту США Дональду Трампу про важливість війни в Україні, незважаючи на нові ескалації конфлікту між Ізраїлем та Іраном.
ЄС збирається ухвалити новий пакет санкцій проти Росії, але поки не зміг переконати Трампа, який не поспішає запровадити нові санкції. Трамп не поспішає чинити тиск на Володимира Путіна і заявив, що не хоче, щоб санкції завадили досягненню припинення вогню.
"Ми повинні чинити більший тиск на Росію, щоб домогтися реального припинення вогню, посадити її за стіл переговорів і покласти край цій війні; санкції мають вирішальне значення для досягнення цієї мети", - заявила фон дер Ляєн на прес-конференції.
Вона зазначила, що на минулому тижні Єврокомісія представила проект 18-го пакету санкцій. "Я закликаю всіх партнерів із G7 підтримати нас у цьому зусиллі", - підкреслила вона перед стартом переговорів між Великою Британією, Канадою, Францією, Німеччиною, Італією, Японією та США.
Світова спільнота зосередила свою увагу на Близькому Сході, де ізраїльські удари по Ірану збільшили ймовірність розширення регіонального конфлікту. Водночас, зростання цін на нафту викликало нові тривоги щодо стану глобальної економіки.
Очільниця Єврокомісії повідомила, що на саміті G7 основну увагу буде приділено геоекономічним та геополітичним питанням. Вона зазначила, що під час зустрічі з Трампом було досягнуто згоди про те, що країни з подібними поглядами повинні працювати над забезпеченням стабільності на ринках, зокрема в енергетичному секторі.
"Ми також будемо ретельно спостерігати за впливом на глобальні енергетичні ринки," - зазначила вона.
Щодо торговельних консультацій з адміністрацією Трампа, вона висловила бажання досягти угоди через перемовини до 9 липня, однак блок вже розробляє плани дій на випадок, якщо угода не буде укладена.
У питаннях геоекономіки Європа виступатиме за стабільну, передбачувану торгівлю між партнерами, сказала вона.
"Ми повинні зосередити свої зусилля на реакції G7 на руйнівні торговельні практики, які загрожують стабільності наших економік. Забезпечення економічної безпеки є ключовим питанням, що хвилює всіх членів G7," - зазначила президентка Єврокомісії.
Вона визнала право Ізраїлю на захист, проте зазначила, що дипломатичний підхід є найбільш ефективним і стійким способом вирішення питання ядерної програми Ірану в майбутньому.
"Іран виступає ключовим фактором регіональної нестабільності, і ми завжди чітко підкреслювали: у Ірану не може бути ядерної зброї", - сказала вона.
Останні події яскраво продемонстрували зростаючу взаємозалежність між конфліктами в Європі та на Близькому Сході. "Ідентичні безпілотники та балістичні ракети, розроблені і виготовлені в Ірані, без вагань атакують міста України та Ізраїлю", — зазначила президентка Єврокомісії.