На фоні посилення співпраці між країнами, Росія планує передати винищувачі Північній Кореї, повідомляє ISW.
Володимир Путін та Кім Чен Ин у червні 2024 року, зображення: ЦТАК.
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) зазначають, що між Росією та Північною Кореєю спостерігається посилення співпраці. У рамках цієї взаємодії РФ передає КНДР винищувачі МіГ-29 та Су-27, в обмін на розміщення північнокорейських військових на території Росії з метою підтримки зусиль у війні в Україні.
Джерело: Інститут вивчення війни (ISW)
Деталі: Росія має намір поставити Північній Кореї винищувачі на тлі зростаючого військового партнерства між двома країнами.
10 грудня адмірал Семюел Папаро, який очолює Індо-Тихоокеанське командування США (INDOPACOM), повідомив про укладену угоду між Росією та Північною Кореєю. Згідно з цією угодою, Росія зобов'язалася відправити винищувачі МіГ-29 і Су-27 до Пхеньяну в обмін на розміщення північнокорейських військових у Росії для підтримки зусиль Федерації у війні в Україні.
Папаро підкреслив, що отримання Північною Кореєю цих літаків посилить її військовий потенціал, і що Пхеньян, ймовірно, очікує від Росії додаткової військової техніки і технологій, в тому числі апаратів повернення балістичних ракет, підводних технологій і систем протиповітряної оборони в рамках цієї угоди.
Адмірал вказав на те, що військовослужбовці Північної Кореї перебувають у зонах конфлікту, ймовірно, в Курській області, однак наразі не здійснюють активних бойових операцій.
В огляді нагадують, що південнокорейський телеканал TV Chosun 21 жовтня опублікував ексклюзивний репортаж, в якому йдеться про те, що Північна Корея відправила невизначену кількість пілотів-винищувачів до Владивостока перед розгортанням наземних військ в Росії на початку жовтня, ймовірно, з метою навчити своїх пілотів керувати російськими винищувачами.
Дослівно ISW: "Північнокорейські пілоти тренуються на російських штурмовиках Су-25 (які вже входять до складу ВПС Корейської народної армії), що додатково вказує на те, що поставка російських винищувачів піде на користь і розширить військові можливості Північної Кореї, особливо в повітряному просторі".
Відповідно до аналізу ISW, військова взаємодія між Росією та Північною Кореєю значно посилилася після укладення Договору про всебічне стратегічне партнерство в червні 2024 року. Цей процес особливо інтенсивно розвивався після його офіційного набуття чинності 4 грудня.
Основні підсумки ISW станом на 10 грудня:
Дослідити детальніше: Сучасна "осі зла" та їхні партнерські відносини. Яким чином держави, що підтримують Росію, сприяють її зусиллям у конфлікті з Україною.