Розгорнута інформація про 18 пакет санкцій: Всеосяжна ізоляція фінансового сектора Росії продовжує активно розвиватися.

Цю інформацію він опублікував на своїй сторінці у Facebook, повідомляє Укрінформ.
За словами Пишного, новий пакет є комплексним ударом по фінансовому сектору РФ. До нього увійшли такі санкції, як заборона трансакцій із 22 російськими фінустановами, як великими банками, так і середніми та спеціалізованими; заборона на операції з фінансовими установами, постачальниками послуг із криптоактивами та особами, які допомагають обходити обмеження щодо російської нафти (зокрема, за першим критерієм до санкційного списку потрапили два великі регіональні китайські банки).
Він також відзначив, що Європейський Союз посилив обмеження на фінансові операції з установами, які залучені до СПФС (аналог SWIFT в Росії), а також ввів нові заборони на транзакції з Російським фондом прямих інвестицій, що є найбільшим суверенним інвестиційним фондом країни, а також з його субфондами та компаніями.
На переконання очільника Нацбанку, такий комплексний підхід суттєве посилює ізоляцію російської банківської системи.
"Якщо відключені від системи SWIFT російські банки до цього часу де-факто мали можливість використовувати альтернативні способи для обміну фінансовими повідомленнями, то оновлена санкція фактично унеможливлює міжнародні трансакції для визначених російських банків", - зазначив він.
Нові санкції також стримують прогрес у розвитку ІТ-інфраструктури фінансової сфери Росії. Це може призвести до погіршення кіберзахисту фінансових установ сусідньої країни та змусити сектор активніше шукати російські ІТ-рішення, які часто відстають від іноземних аналогів або взагалі відсутні.
"Заборона на операції з РФПІ слугує потужним сигналом для приватних та державних інвесторів по всьому світу, закликаючи їх уникати будь-якої співпраці з фондами, які мають зв'язки з РФ", - зазначив Пишний.
Він підкреслив, що прийняте рішення, разом із паралельним посиленням санкційної політики щодо Республіки Білорусь, має значний вплив і є символічним. Крім того, він запевнив, що Національний банк України продовжить активну співпрацю з партнерами для розширення санкцій проти агресора та його союзників.
Як повідомляв Укрінформ, Європейський Союз затвердив черговий, 18 пакет санкцій проти Російської Федерації, "один з найжорсткіших" на цей момент. Зокрема, ЄС знижує "граничну ціну" на сиру нафту РФ з $60 до $47,6 за барель.