У серпні в Росії загострилися труднощі з фінансовими розрахунками з китайськими партнерами, повідомляє Reuters.
Десятки мільярдів юанів опинилися заблокованими у фінансових операціях між Росією та Китаєм.
Комісія посередників у рубль-юаневих транзакціях злетіла до 6%, тоді як раніше вона була майже нульовою.
Цю інформацію передає Reuters.
Деякі російські компанії зіштовхуються з дедалі довшими затримками і зростанням витрат на фінансові операції з китайськими партнерами, що призводить до блокування транзакцій на мільярди юанів.
Російські компанії та чиновники вже кілька місяців повідомляють про затримки в фінансових операціях, оскільки китайські банки підвищили рівень контролю за дотриманням законодавства після погроз Заходу ввести вторинні санкції за співпрацю з Росією.
Китайські державні банки масово зупиняють співпрацю з Кремлем, що призводить до затримок платежів на мільярди юанів.
Китай є головним торговельним партнером Росії, забезпечуючи 30% зовнішньої торгівлі цієї країни у 2023 році.
Крім цього, саме Китай забезпечує Росію обладнанням та споживчими товарами, що підтримують її в умовах санкцій з боку Заходу.
Також Пекін створює вигідний ринок для численних видів російського експорту, на який Китай значною мірою покладається. Йдеться про нафту, газ та сільськогосподарські товари.
Одним з робочих рішень було купити золото та перевезти його в Гонконг, після чого продати там, поклавши готівку на місцевий банківський рахунок.
Інші російські компанії використовують ланцюжки посередників у третіх країнах для проведення транзакцій і обходу перевірок китайських банків на відповідність вимогам законодавства, тому витрати на обробку транзакцій зросли до 6% від суми платежів за транзакціями, тоді як раніше вони були майже нульовими.
Торгівельний обіг між Російською Федерацією та Китайською Народною Республікою збільшився на 1,6%, досягнувши 137 мільярдів доларів у першій половині 2024 року, як свідчать офіційні митні звіти Китаю. Це відбулося після рекордного обсягу у 240 мільярдів доларів, зафіксованого у 2023 році.