"Це для нас має велике значення": Тегеран відкинув заяви Трампа про намір передати збагачений уран Сполученим Штатам.
Уран не буде передано в жоден інший пункт і за будь-яких умов, наголосили в Міністерстві закордонних справ країни.
Іран "ніколи не піднімав" питання про передачу свого збагаченого урану США, повідомив представник Міністерства закордонних справ Ірану Ісмаїл Багаї.
Згідно з інформацією, яку повідомляють засоби масової інформації Ісламської Республіки, на це посилається The Moscow Times.
Речник МЗС країни наголосив, що такий варіант не розглядається.
"Збагачений уран для нас так само священний, як земля Ірану, і не буде переданий нікуди і за жодних обставин", - сказав Багаї.
Таким чином, він спростував слова президента США Дональда Трампа, який заявляв, що Іран дав згоду на передачу збагаченого урану з об'єктів у Ісфахані, Натанзі та Фордо, що постраждали внаслідок бомбардувань. Глава Білого дому зазначав, що планує використовувати екскаватори для вилучення матеріалу з-під завалів та його подальшого транспортування до США, при цьому Тегеран "не отримає жодної компенсації".
Багаї підкреслив, що повідомлення ЗМІ про ймовірність Ірану зупинити збагачення урану є "елементом медійного тиску" на учасників переговорів. Водночас Тегеран залишиться вірним своїм принципам у цьому питанні.
На початку квітня США передали Ірану план завершення війни із 15 пунктів. Він включав демонтаж ядерних об'єктів у Натанзі, Ісфахані та Фордо, а також передачу МАГАТЕ близько 450 кг урану, збагаченого до 60%. Ці ж пропозиції обговорювалися під час прямих переговорів між країнами 12 квітня у Пакистані.
Віце-президент Джей Ді Венс, що очолював американську делегацію, підкреслив намір Сполучених Штатів щодо отримання іранського урану. Як повідомляють джерела The New York Times, Вашингтон також висунув вимогу про 20-річний мораторій на збагачення, але Тегеран погодився лише на п'ятирічні обмеження.





