Зеленський визначив п'ять ключових пріоритетів для української дипломатії, серед яких є питання фінансування виробництва озброєнь.

Необхідно максимально підтримувати на рівні посольств пошук фінансування виробництва українських дронів, а також щодо ППО, повідомив президент України Володимир Зеленський.
"Маємо й надалі саме так розвивати все, що додає Україні сили. Зараз ключове - це дрони, усі типи дронів. У нас є значний дефіцит фінансування. Він є - це факт. Ми на всіх рівнях - це й відносини з країнами безпосередньо, і спільні формати, такі пріоритетні, як "Рамштайн" і коаліція охочих, - усюди ми шукаємо додаткове фінансування. На рівні посольств це треба максимально підтримувати. І також ви маєте бути активними - політично, медійно, якщо чесно, як завгодно - у питанні щодо ППО для України", - сказав Зеленський під час звернення до учасників щорічної наради керівників закордонних дипломатичних установ України "Від сили дипломатії до дипломатії сили".
Президент також запропонував дипломатам зв’язатися через міністра закордонних справ Андрія Сибігу з керівником Нафтогазу Сергієм Корецьким, якщо в їхній країні існує необхідний потенціал для реалізації рішень арбітражів.
"Нафтогаз має виграні арбітражі проти Росії та проти Газпрому. Загальна сума вже на зараз десь приблизно 6,9 мільярда доларів, і це відчутно було б зараз, якби ми могли спрямувати такий великий обсяг грошей на нашу оборону", - додав Зеленський.
Крім цього, він підкреслив важливість активізації кампанії за посилення санкцій проти Росії та необхідність усунення недоліків у синхронізації санкційних пакетів Європейського Союзу, навіть серед країн Європи, які не є його членами. Також він звернув увагу на важливість санкційного аспекту у відносинах зі Сполученими Штатами.
"У нас є конкретні домовленості з Президентом Сполучених Штатів Америки щодо ППО, щодо українських дронів для Америки, щодо економічної співпраці та інвестицій. Маємо все це реалізувати, і це виклик - реалізувати", - зазначив президент.
Він також доручив міністру закордонних справ підготувати реальний перелік кроків щодо термінів можливого запуску Спеціального трибуналу щодо агресії РФ проти України.
Президент також оголосив про зміни в кадровому складі, що стосуються європейського напрямку.
На його думку, четвертим ключовим аспектом є активність у переговорах.
"Зараз наші представники готують ще щонайменше один обмін із Росією - і секретар РНБО Рустем Умєров запропонував російській стороні провести нову зустріч представників у Туреччині. Адженда зустрічі для нас зрозуміла - повернення полонених, повернення дітей, які були викрадені Росією, та підготовка зустрічі лідерів", - додав Зеленський.
Він закликав послів інформувати країни їхнього перебування про необхідність саме такого переговорного підходу, саме такої адженди та забезпечувати Україні необхідну політичну підтримку.
П'ятим пріоритетом є визначення кола країн, із якими будуть відкриватися відповідні процедури про множинне громадянство.
"Я планую почати з тих країн, де наразі проживає найбільша кількість українців. Серед них, насамперед, Німеччина, Польща, Чехія та країни Балтії. Далі ми проведемо необхідні консультації з Прем'єр-міністром України, міністром закордонних справ та спікером. Я впевнений, що після всіх цих нарад ми сформуємо остаточний список країн", - підкреслив Зеленський.