Підсумки на 3 вересня: Напад на Полтаву та кадрові зміни.


Росія здійснила ракетний удар по освітньому закладу в Полтаві, а Верховна Рада незабаром планує провести зміни в складі Кабінету міністрів. Кореспондент.net підсумовує основні події вчорашнього дня.

Внаслідок удару по Полтаві загинула 51 особа

Внаслідок ракетного удару РФ по Полтаві відомо про 51 загиблого. Ще понад 200 поранених. Під завалами може перебувати близько 15 людей. Російські агресори завдали удару по навчальному закладу Полтави, використавши дві балістичні ракети. Вони вдарили так швидко після сигналу тривоги, що люди ще не встигли евакуюватися до бомбосховища. Одну з будівель інституту частково зруйновано. Також зруйновано лікарню, прилеглі будинки. Розпочато досудове розслідування за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

У Полтавській області оголошено триденну жалобу в пам'ять про загиблих внаслідок сьогоднішнього російського удару по учбовому закладу Полтави.

Ворог атакував рухомий склад Укрзалізниці

У ніч на 3 вересня росіяни здійснили цілеспрямований масований обстріл об'єктів Укрзалізниці у Сумській та Дніпропетровській областях. Під ворожий артобстріл у Покровську потрапив будинок працівника Укрзалізниці -машиніста локомотивного депо.

Три міністри та керівник Фонду державного майна подали свої заяви на звільнення.

До Верховної Ради надійшли клопотання про звільнення керівників трьох міністерств: юстиції, промислових стратегічних галузей та охорони довкілля і природних ресурсів. Окрім того, повідомлення про звільнення подали і керівник Фонду державного майна України.

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина також вирішила піти у відставку.

Віцепрем'єр із реінтеграції Ірина Верещук також подала заяву про відставку. Про це посадовиця повідомила у соцмережі, подякувавши всім за роботу.

Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія зазначив, що вже цього тижня відбудеться "значне перезавантаження уряду". За його словами, більше половини кадрового складу Кабінету Міністрів України буде змінено.

В Монголії оголосили, що їм не вдалося затримати Путіна.

Монголія не могла арештувати російського лідера Володимира Путіна попри ордер Міжнародного кримінального суду, адже країна майже повністю залежить від енергоімпорту з РФ. За словами речника монгольського уряду, 95% своїх нафтопродуктів і понад 20% електроенергії Монголія імпортує з Росії.

В Україні висловили свою реакцію на рішення Монголії не затримувати Путіна.

Генеральний прокурор Андрій Костін висловився до уряду Монголії, підкресливши, що дотримання міжнародних правових зобов'язань є одним із ключових показників належності країни до цивілізованого співтовариства. Костін зауважив, що рішення не арештовувати лідера Росії ставить під загрозу міжнародну репутацію Монголії.

Європейський Союз висловив своє занепокоєння через візит до Монголії президента Росії Володимира Путіна, який не був затриманий, незважаючи на ордер Міжнародного кримінального суду. У заяві наголошується, що Монголія є учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду і, відповідно, зобов'язана була виконати вимоги прокурора МКС щодо арешту Путіна.

В Києві затримали агентів ФСБ

У Києві правоохоронці виявили агентурну мережу елітного підрозділу російської ФСБ - Департаменту контррозвідувальних операцій. Це угрупування координував колишній депутат від забороненої Партії регіонів. Агенти планували здійснити серію вибухів на шляхах Укрзалізниці з метою дестабілізації логістики українських Сил оборони. Крім того, вони збирали інформацію про українських політиків та діячів, які становили інтерес для ФСБ, включаючи їхні адреси, місця відвідування, розклад дня та коло спілкування.

Справу Шуфрича та його експомічника передали до суду

Прокурори Генеральної прокуратури України направили до суду обвинувальний акт проти народного депутата IX скликання, який представляє заборонену партію "Опозиційна платформа - За життя" (ОПЗЖ), а також його колишнього помічника. Їх звинувачують у фінансуванні дій, що були спрямовані на насильницьку зміну та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, а також у спробах змінити кордони України. Додатково, депутату ставлять у провину державну зраду.

В Україні було засновано підрозділ безпілотних технологій.

Сили безпілотних систем стали першим у світі видом військових формувань, що інтегрує в свою бойову діяльність безпілотні повітряні, морські надводні і підводні, а також наземні роботизовані системи. 6 лютого 2024 року Президент України підписав указ, що офіційно заснував цей новий рід військ. Командувачем Сил безпілотних систем було призначено Вадима Сухаревського. Запровадження цього унікального роду військ відбулося на фоні активного використання безпілотників під час конфлікту з Росією.

Норвегія виділила більше 48 мільйонів євро на безпілотники та системи протиповітряної оборони для підтримки України.

Норвегія планує направити 570 мільйонів норвезьких крон (приблизно 48 мільйонів євро) до Міжнародного фонду для України, які будуть використані для придбання безпілотників та систем протиповітряної оборони для Збройних сил України. З початку повномасштабного конфлікту в Україні Норвегія вже зробила внесок у розмірі 1,8 мільярда норвезьких крон (близько 160 мільйонів євро) у цей фонд.

В Україні встановили обсяги експорту пшениці на наступний маркетинговий рік.

Міністерство аграрної політики та продовольства разом із представниками зернового ринку підписали доповнення до меморандуму про співпрацю на 2024/2025 маркетинговий рік, що визначає максимальні обсяги експорту зернових. У документі встановлено ліміт експорту пшениці та суміші пшениці з житом (меслин) на рівні 16,2 мільйона тонн. Сторони також домовились про регулярний моніторинг експорту зерна щомісяця і готовність внести корективи до максимального обсягу експорту у січні 2025 року у разі необхідності.

Міндовкілля склало список підприємств, які найбільше забруднюють довкілля

У цьому переліку містяться 20 підприємств, які є найбільшими джерелами забруднюючих викидів у навколишнє середовище. Близько половини з них складають теплоелектростанції. Лідером у цьому списку є Запоріжсталь, що викидає 6,39 мільйона тонн забруднюючих речовин щорічно.

Норвегія встановила новий рекорд з продажу електромобілів.

У Норвегії було зафіксовано новий світовий рекорд у продажу електромобілів: у серпні 94% всіх нових автомобілів, придбаних місцевими жителями, становили електрокари. Найбільше споживання спостерігається у моделі Tesla Model Y, яка складає 18,8% від загальних продажів, а також користуються попитом Hyundai Kona і Nissan Leaf.

Related posts